Vypadli jste z českého poháru, v lize ztrácíte deset bodů na první místo a poslední z dosažitelných cílů před vámi leží v Konferenční lize. Takže už v březnu můžete mít nesplněné cíle. Cítíte se mnohem víc pod tlakem, než kdykoliv jindy předtím ve Spartě?
"Chápu, kam tím míříte. Ale necítím se více pod tlakem, než by se mohlo zdát. Tlak ve Spartě je pořád. A je velký. Od prvního dne jsme říkali, že chceme vyhrát titul, chceme uspět v poháru a dojít co nejdál v Konferenční lize. V tomto ohledu to pro nás byl velmi těžký týden. Ale takový je fotbal. Chceme jít do další fáze. Uděláme pro to všechno, co je v našich silách. Nebudu ten, kdo teď bude říkat, že všechno selhalo. Tímhle naše práce rozhodně nekončí. Stále máme deset zápasů v lize a stát se může cokoliv."
Je to tedy pro vás nejtěžší období ve Spartě?
"V mé první sezoně jsem nepostoupil přes Viking, měli jsme hodně ztrát v lize za sebou… To bylo asi mnohem horší než nyní."
Ale vnímáte, že tyto dva zápasy s Alkmaarem de facto rozhodnou, zda bude sezona úspěšná, nebo ne?
"Pokud vyhrajeme nebo dojdeme až do finále, tak si samozřejmě řekneme, že to byla úspěšná sezona. To je logické. Musíme udělat vše pro to, abychom postoupili do dalšího kola. Je to nějakých deset let od chvíle, kdy byla Sparta ve čtvrtfinále Evropské ligy, takže další takový milník by byl skvělý. Ale podle mě musíme počkat až na konec sezony, jestli bude úspěšná, nebo špatná. Pokud se budeme bavit nyní, tak máme za sebou velké zklamání. Musíme udělat vše pro to, abychom z této sezony udělali historický okamžik."
Jaký vás čeká soupeř?
“Velmi dobrý. Mají mladý tým plný talentů. Hrají kombinační fotbal, hezky se na ně dívá. Rozhodně to pro nás bude velká výzva se jim postavit a uspět.”
V kádru Alkmaaru je dost hráčů, které znáte z minulé sezony. Kde vidíte největší přednosti AZ?
"Nebudu mluvit o konkrétních jménech, ale celkově hraje Alkmaar hodně zajímavý fotbal. Zakládají si na práci s mladými hráči a to se jim daří. Byl jsem tu v minulosti na stáži, takže jsem to poznal zblízka. V této sezoně to měli v některých zápasech trochu složitější, sledoval jsem je. Jsou trochu nestabilní oproti minulému ročníku, ale pořád odvádí skvělou práci."
Očekáváte tedy jiný druh zápasu než v derby proti Slavii?
"V některých aspektech určitě. Alkmaar hraje úplně jinak, než čemu jsme čelili v české lize. Jsou více fotbaloví. V celém derby bylo xG ze hry 0.7. Takřka nebyly žádné šance z otevřené hry. V tomhle bude čtvrteční zápas určitě jiný."
Co znamená návrat Petera Vindahla k týmu?
"Je to pro nás důležitý hráč. Především pak pro náš herní styl. Navíc má spoustu zkušeností s takovými zápasy. Jsem rád, že je zpátky a mohl cestovat s námi."
Jak je na tom Patrik Vydra?
"Je to pro nás velká ztráta. Bude mimo hru až do konce sezony."
Jak ho nahradíte?
"Jinými hráči."
Můžete být konkrétní?
"Omlouvám se, ale nechci to upřesňovat. Máme velmi dobré hráče v záloze i obraně, kteří čekají na šanci. Tak budou moct ukázat své kvality."
Proč s vámi neodletěl Albion Rrahmani?
"Nebude k dispozici až do reprezentační přestávky."
A co je důvodem jeho absence?
"Není k dispozici. Má nějaké zdravotní potíže."
