O předčasném konci španělského stratéga Alonsa na lavičce Bílého baletu se v zákulisí dlouho šuškalo. Média tehdy hojně spekulovala o tom, že vztahy mezi koučem a brazilskou ofenzivní hvězdou byly na bodu mrazu. Právě Vinícius měl patřit k hlavním iniciátorům trenérova odchodu. Sám hráč nyní taktické i osobní neshody de facto potvrdil.
"Bylo to složité období. Hrál jsem sice spoustu zápasů, ale dostával jsem jen málo minut. Zkrátka jsem se nedokázal napojit na to, co po mně trenér chtěl. Nesedla mi jeho metoda, ale beru to jako poučení, posunulo mě to," přiznal Vinícius na tiskové konferenci před úterním pohárovým duelem s německým gigantem.
Vše se podle něj změnilo s příchodem Arbeloy. Bývalý obránce dokázal brazilskému reprezentantovi vrátit fotbalovou radost i jistotu a jasně mu vymezil roli. "S Arbeloou mám stejné napojení, jaké jsem měl dříve s Ancelottim. Vždy mi naprosto srozumitelně řekne, co ode mě na hřišti vyžaduje," pochvaloval si křídelník.
Brazilcova slova bezmezné podpory přitom dostávají trhliny při pohledu na statistiky. Realu se po víkendové prohře na Mallorce ještě zmenšila šance na titul v LaLize a čísla ukazují, že současný šéf střídačky nasbíral pět porážek už za 18 zápasů. Alonso prohrál stejný počet utkání za 28 duelů. Arbeloa navíc na rozdíl od svého předchůdce ztrácí body převážně s papírovými outsidery.
Hvězdný Kanárek ale tlak na trenéra odmítá a vyjádřil se i k často propírané spolupráci s Kylianem Mbappém, se kterým si podle kritiků na hřišti nevyhoví. "Lidé toho namluví spoustu. Kylian nám dodává jistotu a dává góly. Mimo hřiště navíc vycházíme skvěle," zastal se francouzského spoluhráče.
Směrem k blížící se bitvě s Bayernem pak mluvil hlavně o anglickém kanonýrovi Harrym Kaneovi. "Pokud by nehrál, hodně by to změnilo situaci. Přináší jim spoustu gólů. Ale i tak mají skvělý tým, ve kterém hráči dokážou rotovat na různých pozicích. Bude to nesmírně těžké," uzavřel. Hvězda bavorského klubu už se nicméně zapojila do tréninku a v Bayernu panuje optimismus, že do zápasu, který je na programu v úterý od 21:00, nastoupí.
