Na adresu Juliána Álvareze se vyjádřil i jeho krajan, který mu v Madridu dělá trenéra. "Myslím, že je to normální, že o něj mají zájem velké kluby. Je to mimořádný hráč,“ řekl minulý týden trenér Atletika Diego Simeone.
"Zahlédl jsem zprávy o tom, že by ho chtěly Arsenal, PSG i Barcelona. Není to ale nic, čeho bychom se obávali,“ vyslal trenér signál, že si je jistý, že Álvarez zůstane u Los Colchoneros.
Podle španělského listu Mundo Deportivo chce Atlético udržet Álvareze za každou cenu. Předpokládá se, že po letním odchodu Antoina Griezmanna bude moci klub použít uvolněné peníze z jeho mzdy k tomu, aby argentinskému kanonýrovi nabídl lepší podmínky.
Samotný hráč je ale ochotný naslouchat možnosti letního odchodu, i když v minulosti několikrát jasně signalizoval, že je v Madridu spokojený. Barcelona tuší, že se jedná o velmi nákladnou investici a už padl i finanční strop, který je ochotná za jeho uvolnění uhradit. Více než 100 milionů eur to prý nebude.
Podle listu deníku Marca leží nová smlouva s argentinským kanonýrem na stole, ale hráč se ji zdráhá podepsat. Álvarez prý touží být v klubu s větším potenciálem na zisk cenných trofejí. Atlético patří k evropským gigantům, ale na domácí frontě často zaostává za Realem a právě Barcelonou, trofej se mu nedaří získat ani v Lize mistrů.
