Produkt mládežnické akademie Real Madrid Castilla také v této sezoně působí především v rezervním týmu, ale Alonso mu dal šanci odbýt si debut v LaLize proti Deportivu Alavés. Podle renomovaného specialisty na přestupové spekulace Fabrizia Romana si však španělský královský klub není jistý, zda pro Víctora Valdepeñase bude místo v týmu i nadále.
I proto se na Pyrenejském poloostrově skloňuje i možnost jeho odchodu. Stát by se tak mohlo již v létě, kdy má dojít k vyhodnocení jeho potenciálu a budoucnosti. Valdepeñas se o svou budoucnost rozhodně obávat nemusí, protože už nyní kolem něj krouží zajímavé značky.
Talentovaný obránce měl uvíznout v hledáčku londýnského Arsenalu, který by měl v létě jej trvale odkoupit. Podobně plány spřádá také italský AC Milán.
