eFotbal

Bournemouth vítá dalšího gólmana z Chelsea. Ta si mne ruce, udělala výborný byznys

Eurofotbal / Šimon Votava
Bournemouth vítá dalšího gólmana z Chelsea. Ta si mne ruce, udělala výborný byznys
Bournemouth vítá dalšího gólmana z Chelsea. Ta si mne ruce, udělala výborný byznysIcon Sport / ddp USA / Profimedia
Vedení Bournemouthu se dohodlo s Chelsea na přestupu Djordjeho Petroviče (25). Cherries tak našli náhradu za Kepu Arrizabalagu (30), kterého jim Londýňané zapůjčili v minulé sezoně. Srbský gólman Blues strávil uplynulou sezonu na hostování ve Štrasburku, kde se mu náramně dařilo a byl řazen mezi nejlepší brankáře Ligue 1.
Reklama
Reklama

Bournemouth musel v létě řešit především zájem velkoklubů o jeho hráče, do Realu Madrid již odešel Dean Huijsen a do Liverpoolu Milos Kerkez celkem asi za 110 milionů eur. Další důležité fotbalisty se zatím daří celku z jihu Anglie k radosti fanoušků udržet, příznivci mohou navíc nově být rádi i za druhou posilu.

Tou bude po Adrienu Truffertovi, jenž má zalepit díru po odchodu Kerkeze, brankář Petrovič. Cherries v uplynulé sezoně spoléhali na Arrizabalagu, jenž mezi třemi tyčemi obstál. Po návratu Španěla do Chelsea, která jej následně prodala, přesměrovali pozornost na srbského gólmana.

Petrovič udržel v Ligue 1 hned 10 čistých kont a měl úspěšnost zákroků 74,3 %, navíc se oproti předešlým sezonám zlepšil v rozehrávce nohou. S Londýňany neodcestoval na MS klubů, jelikož by nebyl volbou číslo jedna a preferoval řešit svou budoucnost, což se mu díky Bournemouthu podařilo.

Cherries údajně zaplatí asi 29 milionů eur za brankáře, který Blues vyšel dva roky zpátky na 16 milionů. V nejbližších dnech podstoupí Petrovič zdravotní prohlídku, poté může podepsat dohodnutou pětiletou smlouvu.

Kolonie brankářů ze Stamford Bridge se dočkala potřebného zúžení. V klubu již nebude působit Arrizabalaga ani Petrovič, do Manchesteru City odešla "trojka" Marcus Bettinelli. Devatenáctiletý Mike Penders s největší pravděpodobností nahradí Srba coby hostujícího gólmana ve Štrasburku. V A-týmu to vypadá na duo Robert Sánchez - Filip Jörgensen, zájem o Mikea Maignana z AC Milán totiž Londýňané zatím neobnovili.

Bournemouth včasně zareagoval a vyřešil náhrady za Kerkeze a Arrizabalagu, Chelsea dohodla pátý z mnoha očekávaných prodejů. Dříve ze Stamford Bridge odešli Bashir Humphreys, Bettinelli a právě španělský gólman. Dohodnut je vedle Petroviče i prodej Maduekeho, další pohyby v kádru Londýňanů se dají očekávat.