Rozhodujícím faktorem byla dále změna ve vedení klubu - po odchodu Johna Textora převzala odpovědnost Američanka Michelle Kangová. Právě tato změna podle francouzských médií přispěla k obnovení důvěry investičního fondu ARES, jenž původně financoval koupi klubu skupinou Eagle.
Lyon byl od ledna administrativně přeřazen do Ligue 2, přičemž rozhodnutí potvrdila i následná jarní kontrola. Pokud by skupina Eagle nesehnala další finance, hrozil klubu pád o soutěž níž.
Ani tato záchrana však neznamená bezstarostnou sezonu. Klub čeká přísný režim úspor. Účast v Evropské lize bude podmíněna uhrazením částky 50 milionů eur a navíc pokutou 12,5 milionu eur od UEFA za porušení pravidel o vyrovnaném hospodaření. DNCG omezí mzdové výdaje a přestupový rozpočet bude pod dozorem.
Podle informací deníku Le Progrès navíc může Lyon přijít o sponzorskou smlouvu na název stadionu - dohoda se společností Groupama končí 31. července a nová zatím nebyla uzavřena. Za Textorova vedení jednání zkrachovala.
Léto v Lyonu tak bude ve znamení odchodů a úspor. Klub plánuje výrazně zredukovat kádr a peníze vynaložené na posily by měly být citelně nižší než v předchozích letech.