eFotbal

Dle Infantina přispívají hydratační pauzy k vyššímu tempu. Zůstanou tak i pro další MS?

Pauzy na občerstvení jsou trnem v oku pro hodně fanoušků.
Pauzy na občerstvení jsou trnem v oku pro hodně fanoušků.IMAGN IMAGES via Reuters/Darren Yamashita

Prezident FIFA Gianni Infantino připustil, že pauzy na občerstvení uprostřed poločasů by se mohly objevit i na příštích světových šampionátech. Tříminutový odpočinek podle něj přispívá k atraktivnější hře ve vyšší intenzitě. Mezinárodní fotbalová federace bude nové pravidlo vyhodnocovat po probíhajícím turnaji v USA, Kanadě a Mexiku.

Reklama
Reklama

Pauzy na občerstvení jsou jednou z novinek na letošním mistrovství světa. FIFA zavedla pravidlo jako prevenci proti očekávaným vedrům, zároveň dala televizím prostor pro další reklamní bloky.

"Pro vysílatele je to dobré, ale FIFA z těchto reklam žádný zisk navíc nemá," citovala Infantina agentura AP. "Trenéři během přestávky mohou upravit taktiku a upozornit na chyby. Hráči si trochu odpočinou a pak navážou hru ve vysokém tempu. Je tedy přerušení nutně špatné? Možná že ne. Na šampionátech jsme dosud nikdy neviděli zápasy po celých 90 minut s takovou intenzitou a snahou útočit do posledních vteřin," přidal švýcarský funkcionář.

Kritici nového pravidla upozorňují, že utkání vinou rozdělení na čtvrtiny ztrácí plynulost. Pauzy na občerstvení se navíc dělají i za chladnějšího počasí a v klimatizovaných arénách se střechou.

"Pokud bychom nedělali přestávky v každém zápase, byly by některé týmy v nevýhodě. Proč by měl mít trenér příležitost ovlivnit utkání během tříminutové porady jen na základě toho, zda je zrovna horko, nebo není?" uvedl Infantino.

Blíží se přepsání historie? Po odehrané třetině šampionátu padlo již osm vlastních gólů

Související články