eFotbal

V Paříži proklínají repre pauzu. Zdravotní trable jí vyřadily ze hry dvě klíčové osobnosti

Livesport Zprávy / Vladislav Frk
Zranění Ousmaneho Dembélého vrhá stín na francouzský tým
Zranění Ousmaneho Dembélého vrhá stín na francouzský týmFRANCK FIFE / AFP

Pařížané přišli během reprezentační pauzy o dvě ofenzivní opory. Ousmane Dembélé (28) si poranil zadní stehenní sval a čeká ho šestitýdenní pauza, mladík Désiré Doué (20) má problém s lýtkem a bude mimo tři až čtyři týdny. Oba tak vynechají úvodní zápas PSG v Lize mistrů proti Atalantě.

Reklama
Reklama

Dembélé nastoupil za Francii do druhé půle kvalifikačního duelu s Ukrajinou, ale vydržel na hřišti jen 35 minut, než musel kvůli svalovému zranění střídat.

Podle RMC Sport se Paris Saint-Germain zlobí na realizační tým národního mužstva, protože hráč už na sraz dorazil se svalovými potížemi. Trenér Didier Deschamps kritiku odmítl. "Byl ve stavu, kdy mohl hrát, jinak bych ho na hřiště neposlal," vysvětlil po utkání. 

Osmadvacetiletý křídelník přijde kromě zápasu s Atalantou také o prestižní utkání Ligy mistrů, v níž PSG obhajuje trofej, na půdě Barcelony na začátku října.

Zdravotní problémy potkaly i 20letého Douého, který v utkání s Ukrajinou odehrál jen první poločas. Podle L’Équipe jej čeká několikatýdenní pauza, přičemž je možné, že do duelu s Barcelonou už stihne zasáhnout.

Absence obou hráčů přichází v nejméně vhodnou dobu. PSG po reprezentační přestávce čeká náročný program – kromě zmíněných duelů s Atalantou (17. září) a Barcelonou (1. října) odehraje i ligový šlágr na hřišti Marseille (21. září).

Ronaldo si uzmul pozornost pro sebe. Kromě dvou branek dokázal také rozplakat dítě