Liverpoolský talisman Mohamed Salah a střídající Federico Chiesa rozhodli o výsledku poté, co Antoine Semenyo dvěma góly vyrovnal stav utkání. "Máte půl hodiny?" žertoval Nizozemec, když byl požádán, aby shrnul večer, který začal vzpomínkou na portugalského útočníka Dioga Jotu, jenž minulý měsíc tragicky zahynul při autonehodě.
"Neuvěřitelná atmosféra v závěrečných minutách. Myslel jsem si, že zisk titulu tady zůstane navždy výjimečnější než domácí zápas s Bournemouthem, ale posledních šest nebo sedm minut... Prostě vau! To bylo opravdu působivé," pokračoval ve svém hodnocení Slot.
"Tři týmy se postaraly o skvělý duel. Proč tři? Bournemouth a my jsme hráli naplno celých 96 minut, možná ještě déle. A k tomu rozhodčí Anthony Taylor, který nechal hru plynout a nepískal každou maličkost," chválil šéf lavičky úřadujícího šampiona hlavního rozhodčího.
Zároveň však dodal, že dominantním pocitem celého večera bylo uctění památky Dioga Joty. Na Anfieldu nechybělo množství dojemných momentů na počest útočníka Liverpoolu a jeho bratra Andrého Silvy, kteří zahynuli při červencové nehodě na severu Španělska.
"Zpívali pro něj před zápasem, v první minutě, po dvaceti minutách a znovu na konci. Bylo to nesmírně působivé a silné. Je tu jeho manželka, jsou tu jeho děti a pro ně je určitě výjimečné slyšet, jak moc tu byl milován," prohlásil nizozemský odborník po utkání s Bournemouthem.
V defenzivě to drhne
Jediným negativem pro Reds byla defenzivní křehkost, kterou Semenyo dvakrát potrestal po chybách v zadních řadách. "Obvykle bych si mohl stěžovat, že se naši hráči nevracejí dostatečně rychle, ale tentokrát to udělali," překvapil Slot.
"Jediné, co musíme dělat lépe, i když to by byl ideální svět, je místo, kde ztrácíme míč. Nejlepší by bylo o něj samozřejmě vůbec nepřijít. A když už ho ztratíme, tak po střele, ať jde na roh, nebo odkop od branky, ale rozhodně ne u vlastní šestnáctky. Vždycky ale hodnotím, jak rychle se hráči vracejí zpět. A v obou situacích to bylo skutečně naplno," uzavřel trenér Liverpoolu.