eFotbal

Diouf provětral levou stranu Evertonu a pomohl ke gólu. Anglické legendy pěly chválu

Dominik Kočev
Diouf provětral levou stranu Evertonu a pomohl ke gólu. Anglické legendy pěly chválou
Diouf provětral levou stranu Evertonu a pomohl ke gólu. Anglické legendy pěly chválou ČTK / imago sportfotodienst / Conor Molloy

Českého fotbalového fajnšmekra to asi nepřekvapí. Na rychlé úniky a kroucené centry El Hadjiho Malicka Dioufa až z pozice levého křídla byli fanoušci Slavie zvyklí. V Anglii ale kvalita bývalého beka sešívaných stále unáší. V pondělí se výrazně podílel na remíze West Hamu 1:1 na Evertonu, kde právě dobrým balonem do vápna pomohl k jediné brance.

Reklama
Reklama

Everton – West Ham 1:1

Everton šel do vedení už v 18. minutě zásluhou gólu zkušeného stopera Michael Keanea, který se prosadil hlavou po přihrávce Jamese Garnera. West Ham na to zareagoval skvělým výkonem v druhém poločase. Nejprve se do slušné šance dostal Crysencio Summerville, jehož úmysl uklidit míč k levé tyči, brankář Jordan Pickford přečetl. Nicméně v 65. minutě už se mohli Kladiváři radovat, když se k odraženému balonu po samostatném úniku a centru Dioufa dostal kapitán Jarrod Bowen.

"Diouf byl fantastický, hlavně u vyrovnávací branky. Díky své rychlosti a vysoké kvalitě přihrávek dělal obrovské problémy obraně soupeře," vyzdvihl na Sky Sports senegalského reprezentanta bývalý stoper Liverpoolu Jamie Carragher, který upozornil také na to, jak obrovské problémy s ním na levé straně měli Jake O'Brien a James Tarkowski.

"Vůbec mu nestíhali. U toho gólu to jde krásně vidět, svou rychlostí je tam oba poslal na párek," řekl expresivně. "Měl ale příliš mnoho prostoru a takovému hráči ho prostě dát nemůžete. Mezera mezi obránci tam byla nepochopitelně velká," dodal.

Chválu přidal i další expert Sky Sports a někdejší levý obránce Evertonu Andy Hinchcliffe. "Absolutně mimořádný výkon. Jeho kvalita je fantastická," uvedl. "Nejlepším hráčem na hřišti ovšem byl Summerville. Pokaždé když měl míč na noze, hrozilo pro obranu Evertonu nebezpečí. West Ham byl lepším týmem, rozhodně si vytvořili lepší šance," uzavřel.

Diouf tak potvrzuje, že West Ham udělal za 19 milionů liber výtečný obchod. V pěti startech nasbíral už tři asistence – více než kterýkoliv jiný krajní obránce v top pěti evropských ligách.

Tréninky ve Wolves se blíží těm ve Spartě, prozradil Krejčí. Zájem o něj byl už v zimě