"Po debutu proti Wolves mě analytici srovnávali s Kevinem De Bruynem. Je to obrovský kompliment, ale moje role je jiná," uvedl Reijnders. Podle něj mu klub od začátku jasně říkal, že nemá být "nový De Bruyne", a stejné stanovisko opakuje i sám hráč.
Nizozemec se popsal jako univerzální záložník, který se ale nejvíc vidí v roli "osmičky" - box-to-box hráče propojujícího obranu s útokem. "Rád se zapojuji do výstavby hry i do finální fáze. Moje největší síla je, že se často dostávám do gólových pozic," vysvětlil.
Zároveň připustil, že zatím neproměňuje šance tak často jako dřív. "Nedávám ještě tolik gólů jako v Miláně, ale dostávám se na správná místa. Tam to začíná. Věřím, že góly zase přijdou," dodal.
Reijnders přišel do Manchesteru City v létě z AC Milán za 46 milionů liber. V této sezoně má bilanci tři góly a šest asistencí ve 24 zápasech.
