Premier League hlásí další trenérskou změnu. O'Neil neustál sérii porážek Wolverhamptonu

Druhým odvolaným trenérem v aktuálním ročníku Premier League se podle italského novináře Fabrizia Romana stal Gary O'Neil (41) z Wolves. Někdejšímu výbornému záložníkovi zlomila vaz domácí prohra 1:2 s Ipswichem. V důležitém zápase týmů z chvostu tabulky hosté o vítězství rozhodli ve čtvrté minutě nastavení a na Wolves aktuálně mají tříbodový náskok.
Podle spekulací ostrovních médií by O’Neilovo místo mohl převzít někdejší kouč Manchesteru United Ole Gunnar Solskjaer, který z publika sledoval už duel s Ipswichem. K výměně kouče měla vedla neuspokojivých výsledků vést i stoupající frustrace v kabině.
O'Neil byl po prohře v pozápasovém rozhovoru velmi otevřený a vinu svaloval na své hráče. "Kdyby hráči stáli na správném místě a dělali svou práci, klidně bych ten gól v nastavení bral jako svou chybu," řekl pro BBC Sport.
Wolverhampton v dosavadních 16 zápasech sezony pouze dvakrát vyhrál a má devět bodů, v tomto ročníku je v anglické lize horší jen Southampton. Wolves také inkasovali už 40 gólů, nejvíc ze všech dvaceti týmů v soutěži.
Bývalý trenér Bournemouthu O'Neil, který měl smlouvu do roku 2026, převzal tým před startem minulé sezony po současném kouči West Hamu Julenu Lopeteguim, jenž měl spory s vedením. Wolverhampton skončil v uplynulém ročníku čtrnáctý, nejhůře od návratu mezi elitu v roce 2018.
Tabulka Premier League