Souček má historii na dosah. Další trefou se přiblížil Bergerovi, na srovnání rekordu chybí gól

Fotbalisté West Hamu v 10. kole anglické ligy i díky gólu střídajícího Tomáše Součka doma porazili Newcastle 3:1 a připsali si první domácí výhru od února. Reprezentační kapitán Souček si připsal 37. branku v Premier League a k vyrovnání českého rekordu Patrika Bergera mu schází jediný gól.
Favorizovaný Newcastle šel v Londýně do vedení už ve čtvrté minutě, když Murphy umístěnou střelou zpoza vápna překvapil brankáře Areolu. Domácí ale ještě do poločasu otočili skóre. Nejprve se v 35. minutě prosadil Brazilec Paquetá a v nastavení si Wan-Bissakův přízemní centr srazil do vlastní sítě obránce Botman.
Souček v 61. minutě nahradil Calluma Wilsona a nezvykle se místo něj postavil na post hrotového útočníka. Hned osm minut po příchodu český reprezentační kapitán důrazem ve vápně získal míč pro spoluhráče Pottse, jenž jeho práci zužitkoval a skóroval. Videorozhodčí ale při kontrole odhalil velice těsný Součkův ofsajd a gól odvolal. Odchovanec pražské Slavie si na svou chvíli počkal až do osmé minuty závěrečného nastavení, kdy ve skluzu dorazil do sítě vyraženou střelu Bowena.