Chirurgický zákrok na římské klinice Villa Stuart provedl profesor Pier Paolo Mariani. Suslov utrpěl vážné zranění minulý týden během tréninku Verony. Podle lékařů jde o typ zranění, které si obvykle vyžádá minimálně šestiměsíční rekonvalescenci.
"Přišli jsme o klíčového hráče, srdce a duši týmu. Díky jeho přístupu v kombinaci s kvalitou byl pro nás nesmírně důležitý. Přeji mu všechno dobré. Přicházíme o další důležitý článek, kromě těch, o které jsme už přišli. Vždy odevzdal všechno pro tento dres i pro mě, proto jsem mu v této těžké chvíli nablízku," řekl na tiskové konferenci trenér Verony Paolo Zanetti.
Kouč Verony se takto vyjádřil ještě před pondělním zápasem druhého kola italského poháru proti Audace Cerignola, v němž Hellas uspěl 2:1 po penaltovém rozstřelu. Kromě Suslova bude reprezentaci Slovenska chybět také Denis Vavro, který během zápasu prvního kola německého poháru utrpěl vážné svalové zranění. V nejbližších dnech ho čeká operace, která ho vyřadí na neurčito.