eFotbal

Návrat do Německa? Jurásek by mohl v lednu opustit Besiktas. Zájem je i v Itálii

David Jurásek by se mohl vrátit do Německa.
David Jurásek by se mohl vrátit do Německa.Ulrik Pedersen/CSM / Shutterstock Editorial / Profimedia

Český reprezentant David Jurásek (25) by po pouhých šesti měsících mohl změnit působiště. Podle tureckých médií uvažuje Besiktas o předčasném ukončení jeho hostování z Benfiky Lisabon, protože během podzimní části sezony přišel o místo v základní sestavě.

Reklama
Reklama

O zkušeného beka projevil zájem německý klub Hertha Berlín a italská Parma, uvedl známý turecký novinář Yagiz Sabuncuoglu. Obě strany by rády Juráska získaly už během zimního přestupového období, pokud se podaří hostování v Besiktasi předčasně ukončit.

Turecký celek už údajně Benfice oznámil, že plánuje hostování předčasně ukončit, a kluby již zahájily jednání o podmínkách. Pětadvacetiletý rodák z Uherského Hradiště odešel do Portugalska v červenci roku 2023, kdy opustil pražskou Slavii. Orli za něj tehdy zaplatili částku ve výši 14 milionů eur.

Jurásek má zkušenosti i právě s Bundesligou. Rok a půl strávil na hostování v Hoffenheimu, kde odehrál 34 zápasů a zapsal čtyři asistence. V Besiktasi dosud nastoupil do 15 zápasů, na první kanadský bod stále čeká.

Rumunsko mi chybí, přiznal Rrahmani. K rozhovoru si vzal nový dres Rapidu se svým jménem