Dukla i s Kaloudou v přípravě nasázela Hradci bůra

Hráči Dukly Praha vyhráli v sobotním přípravném zápase na Julisce nad Hradcem Králové 5:2. Podrobnosti zveřejnily internetové stránky pražské Dukly.

Za Duklu poprvé v sobotu nastoupil záložník Luboš Kalouda, který vyběhl na hřiště s kapitánskou páskou. Ve 22. minutě se svěřenci domácího trenéra Luboše Kozla dostali do vedení. Kalouda vysunul kolmou nahrávkou Malého. Ten předložil míč na malé vápno nabíhajícímu Pázlerovi, který zakončil akci do prázdné branky - 1:0.

Po půlhodině hry se k ojedinělé šanci dostal Hradec Králové – Šisler ale po rohovém kopu přestřelil. Ve 34. minutě už to bylo 2:0 poté, co Malý rozehrál roh a Božič hlavičkoval na zadní tyč. Uběhlo jen pár desítek vteřin a Dukla slavila třetí gól. Při přečíslení se k odraženému míči dostal na rohu vápna Přeučil a šajtlí zakončil na bližší tyč odkryté branky.

V 53. minutě se domácí hráči radovali počtvrté, když Romerův centr z pravé strany tečoval bránící Pávek a srazil jej do branky – 4:0. Pak skóre korigoval Hradec Králové, když se Schwarz trefil krásně do šibenice. Východočeši pak byli nebezpečnějším týmem a v 65. minutě se dočkali dalšího gólu. Vrzal v pokutovém území přidržel soupeře a nařízenou penaltu proměnil Hock. Dukla pak ale přidala a pět minut před koncem pečetil její výhru po rohu Štetina.

FK Dukla Praha – FC Hradec Králové 5:2 (3:0)

Branky: 22. Pázler, 34. Božič, 35. Přeučil, 53. vlastní Pávek, 85. Štetina – 55. Schwarz, 65. Hock z pen. Rozhodčí: Houdek – Mokrusch, Hrabovský.
Sestava Dukly, I. poločas: Rada – Hašek, Božič, Vorel, Pospíšil – Malý, Gedeon, Kalouda – Podrazký, Přeučil, Pázler.
Sestava Dukly, II. poločas: Šebek – Romera, Štetina, Hell, Vrzal – Marič, Tenkl, Ouedraogo – Engelmann, Chigou, Jíra. Trenér Kozel.