Brno si v přípravě poradilo se Znojmem

Brno si v přípravě poradilo se Znojmem

Hráči Zbrojovky Brno vyhráli v sobotním přípravném zápase v Ivančicích nad druholigovým Znojmem 1:0.

Brněnští sehráli první utkání letní přípravy v Ivančicích, kde se střetli se Znojmem, vedeným novým koučem Leošem Kalvodou. V brněnském dresu se představilo celkem šest nových tváří - brankář Petr, obránce Hyčka, záložník Zavadil a útočníci Halaška, Jurdík a Kamerunec Ndjodo. Chyběl Kaufman, jenž má menší tréninkové manko po nemoci, a Glaser, který měl drobné zdravotní problémy.

Po většinu zápasu měla Zbrojovka mírnou územní převahu a vytvořila si více brankových příležitostí než soupeř, ale gól nepadl. Do druhého poločasu trenér Čuhel poslal deset čerstvých mužů, jediný zůstal na hřišti záložník Lukáš Michna. A byl to právě on, kdo nakonec přesnou střelou levačkou k tyči z hranice šestnáctky rozhodl utkání.

"Do zápasu jsme šli po velkých tréninkových dávkách, takže bych se nechtěl pouštět do nějakého podrobného hodnocení. Chtěli jsme hráče vidět právě po velké zátěži a myslím si, že dělali co mohli. Velkou fotbalovou kvalitu jsme ale nemohli očekávat. Z nových hráčů se předvedl slušně hlavně Pavel Zavadil, který měl dobré momenty, ale ani ostatní nezklamali. Co se týče Kamerunce Ndjoda, tak nemůžu říct, že by odehrál špatný zápas, ale asi bychom v tuto chvíli potřebovali ještě o něco kvalitnějšího útočníka. Budeme ještě řešit, jestli ho vezmeme i do Zlatých Moravců, kde hrajeme další zápas v úterý," uvedl trenér Petr Čuhel.

FC Zbrojovka Brno - 1. SC Znojmo 1:0 (0:0)
Branka: 74. Michna.
Sestava Zbrojovky Brno: Hladký (46. Petr) - Hyčka (46. Pašek), Pernica (46. Huška), P. Buchta (46. Šoljič), Kasálek (46. Husár) - Michna (79. Hyčka), R. Buchta (46. Fall), Zavadil (46. Vávra), Přerovský (46. Lutonský) - Ndjodo (46. Šamánek), Halaška (46. Jurdík). Trenér Petr Čuhel.