Sparťan Kušnír se stěhuje do Liberce

Sparťan Kušnír se stěhuje do Liberce

Úřadující český mistr Slovan Liberec získal posily do defenzivy, když do severočeskho klubu přicházejí Ondřej Kušnír, Artem Butenin a Serhiy Lyulka. V neděli ve Slovanu zmínění hráči podepsali smlouvy.

Osmadvacetiletý pravý obránce či záložník Ondřej Kušnír přestupuje do Slovanu z pražské Sparty, kde působil od roku 2008.

Další dva fotbalisté přicházejí z Dynama Kyjev, poté co uspěli na testech a odehráli několik přípravných zápasů. Dvaadvacetiletý Artem Butenin obvykle nastupuje na postu stopera nebo defenzivního záložníka. Stejně starý Serhiy Lyulka, ukrajinský reprezentant do 21 let, může nastupovat na obou krajích obrany. Oba hráči uzavřeli roční smlouvu s opcí. Spolu s Yevhenem Morozenkem, který podepsal smlouvu už o několik dnů dříve, tak v kádru Slovanu vytvoří nové ukrajinské trio.

V pondělí Slovan Liberec odjíždí na herní soustředění do Rakouska. Odjet by měli i pětadvacetiletý stoper ze slovenské Nitry Martin Toth a brazilský záložník Souza, v jejichž případě je vyjednávání o budoucí smlouvě také na dobré cestě.