Mistr z Liberce tvrdě narazil, Jablonec slaví tři body

Jablonec porazil ve čtvrtém ligovém kole na domácí půdě pro mistrovský Liberci po vlastní brance Ljulky 1:0 a díky třem bodům vystřídal svého soupeře na čele Gambrinus ligy.

Ligová tabulka

První větší příležitost v utkání měli hosté, když se ke střele z hranice šestnáctky dostal Morozenko, ale gólman Valeš ho vychytal. O pár minut později se osmělili i domácí, ale Piták ve skluzu jen těsně minul branku. Další šanci si domácí připravili ve 27. minutě. Lafata našel volného Zoubeleho, ale jeho pokus Bičík zneškodnil. K vyraženému balónu se však dostal Piták, ale z voleje netrefil podle svých představ.

Domácí byli v tlaku a vytvářeli si šance. Další spálil Zoubele, když po cenru Pitáka vůbec netrefil bránu. Chvíli na to si naběhl mezi stopery Lafata a šel sám na Bičíka, který však tváří v tvář jabloneckému kanonýrovi uspěl.

Po změně stran mohl první branku vstřelit Piták, ale jeho hlavička nebyla dostatečně umístěná. Paradoxně tak skóre otevřel až vlastní branka, kterou si v 74. minutě dal liberecký Ljulka. V 83. minutě mohl vyrovnat střídající Delarge, jenž hlavičkoval po přesném pasu Breznaníka, ale Valeš předvedl famózní zákrok a hlavičku vytěsnil mimo tři tyče.