Je to pro nás nepříjemná rána, prohlásil po nečekané prohře Plzně Horváth

Je to pro nás nepříjemná rána, prohlásil po nečekané prohře Plzně Horváth

Fanoušci Plzně stejně jako její hráči nebudou na nedělní zápas s Brnem vzpomínat v dobrém. Jednoznačný cíl, zisk tří bodů, se nepovedlo naplnit, ba co víc, Zbrojovka Plzeň porazila 2:3, a tak výrazně znepříjemnila nedělní večer více než 10 000 fanoušků.

Hlavními faktory, které znamenaly prohru Plzně 2:3, byly neproměněné brankové příležitosti a zbytečné chyby. T dobře ví i kapitán Viktorie Pavel Horváth. „Doufám, že to bude pro nás pro všechny ponaučení v tom smyslu, že si musíme šancí vážit a dávat z nich góly. Pokud je nebudeme proměňovat, budeme za to trestáni. Dnes se to doslova vyplnilo. Co k tomu říci? V 75. minutě jsem ve čtvrtek střídal a říkal jsem ‚Limbovi‘, že jsme si mohli něco možná šetřit. Bohužel se to vyplnilo, zápas jsme nezvládli a prohráli,“ řekl v rozhovoru pro oficiální web klubu Pavel Horváth.

Porážka nováčka kapitána hodně mrzela. „Je to pro nás nepříjemná rána. Určitě jsme nepočítali s tím, že s Brnem prohrajeme. Myslím si, že jsme zápas nezvládli hlavně v obou dvou vápnech. Podle mě jsme měli jenom v první půli další čtyři stoprocentní šance. Neproměnili jsme je a Brno nám z ničeho vstřelilo branku. Ve druhé půli to bylo v podstatě to samé. Když jsme to otevřeli, byly tam díry, a zároveň jsme byli ve vápnech nekoncentrovaní a nedůrazní. Bohužel jsme na to doplatili,“ tvrdí.

„Musíme být produktivnější a dávat branky. Před prvním gólem jsem nepohlídal Pernicu, při druhé inkasované brance přišlo zaváhání a třetí gól to završil. Asi všechny tři byly hloupé a udělali jsme při nich zbytečné chyby, které si nemůžeme dovolit. Udělali jsme jich až až a byli jsme za to biti,“ prohlásil sebekriticky.

„Brno mělo nějakou svoji taktiku, která mu vyšla. My jsme mu k tomu svými chybami pomohli, ale dvakrát jsme vedli. Vzhledem k tomu, jaké máme zkušenosti, jsme měli hrát trpělivěji a vypracovat si šance, což se nám povedlo, ale neproměnili jsme je. Po druhém gólu jsme udělali další chybu a dostali třetí. Poté to už bylo těžké, soupeři narostla křídla a my hráli vabank. I v tu chvíli jsme si vypracovávali další příležitosti, ale opět jsme je neproměnili. Brno naopak dokázalo po našich chybách vytěžit z minima maximum,“ dodal ve svém hodnocení utkání plzeňský kapitán Pavel Horváth.