Baníku pomohl v Budějovicích ke třem bodům i kiks Řepky

Ostrava dokráčela k prvním třem bodům nové sezóny, když dokázala vyhrát 2:1 na půdě jihočeského Dynama. O branky vítězů se postarali Mach a Kukec, jenž využil selhání zkušeného stopera Řepky. Za domácí pár minut před koncem korigoval z penalty Otepka.

Svěřencům trenéra Františka Cipra se v poslední době před domácími diváky daří, když z posledních 13 zápasů prohrály pouze jednou. Povedenou bilanci pak Dynamo potvrdilo i v prvním kole, kdy vyhrálo nad vítězem Superpoháru Sigmou Olomouc, když jedinou branku utkání dal z penalty Rudolf Otepka.

I ve třetím kole proti Ostravě se dokázal prosadit ostřílený záložník Otepka, když proměnil pokutový kop nařízený za faul na Markoviče, ovšem to už jen upravoval výsledek na konečných 1:2 pro hostující celek.

Již v prvním poločase totiž otevřel skóre ostravský obránce Mach, jenž z první doklepl do sítě přetažený rohový kop Greguše. Ve druhém dějství se pak dokázal prosadit aktivně hrající Kukec, který potrestal hrubou chybu zadáka Řepky, jenž při rozehrávce neudržel míč a chorvatský záložník následně přesně mířenou střelou rozesmutnil i brankáře Michala Daňka.