Rada burcuje tým: Chceme ztracené body z domácích zápasů zpátky

Rada burcuje tým: Chceme ztracené body z domácích zápasů zpátky

Tři zápasy, tři remízy, taková je bilance pražské Slavie před sobotním zápasem čtvrtého kola Gambrinus ligy, ve kterém „sešívaní“ zajíždí na půdu Mladé Boleslavi. Ta má na svém kontě zatím také tři body, za jediné vítězství. Trenér Slavia Petr Rada ale dobře ví, že Boleslav patří mezi ty obtížnější soupeře na domácí scéně.

„Jedeme tam s tím, že chceme body, které jsme ztratili v domácích zápasech, vydolovat zpátky. Víme, že nás čeká těžký a kvalitní soupeř, který hrál o evropské poháry, ale na druhou stranu tam nejedeme se strachem a chtít tam betonovat. Chceme hrát fotbal stejně jako jsme ho hráli v prvních třech kolech. U těžkého soupeře musíme být ale samozřejmě obezřetní. Nechtěl bych, abychom opět inkasovali laciné branky. Chceme tam bodovat a odehrát další kvalitní utkání. Věřím tomu, že někde se to musí prolomit,“ uvedl v rozhovoru pro oficiální server klubu trenér Slavie Petr Rada.

Na rozdíl od duelu s Olomoucí bude moci trenér Rada počítat se zkušeným útočníkem Stanislavem Vlčkem, kterého trápilo svalové zranění. „Standa Vlček je už v pořádku. Z tohoto pohledu jsme připraveni dobře,“ ujistil slavistické fanoušky Rada.

Horší situace je ale s dalšími dvěma hráči. Do utkání v žádném případně nezasáhnou Martin Dobrotka a Róbert Cicman. „U Martina Dobrotky nechceme ten jeho návrat na hřiště uspěchat, aby se nám zase znovu nezranil. Uvidíme, jak to s ním bude vypadat. Do Boleslavi určitě ještě nebude připraven nastoupit, krátce na to hrajeme doma s Brnem, ale to pravděpodobně také ještě ne. Co se týče Róberta Cicmana, tak s jeho zdravotním stavem to stále nevypadá dobře, ozvalo se u něj navíc starší zranění. Doufám, že kluci, kteří byli tento týden na reprezentaci, tedy Trubila, Čonka, Petrák a Tusjak, budou v pořádku. Jinak se nám kromě těch dvou zmiňovaných zatím zranění vyhýbají, doufám, že tomu tak bude i nadále,“ uzavřel trenér Slavie Petr Rada.