Kolář má naštípnutou kost, jak dlouho bude mimo?

Kolář má naštípnutou kost, jak dlouho bude mimo?

Daniel Kolář z Plzně si z ligového zápasu proti Ostravě odnesl nepříjemné zranění. Kvůli naštípnuté lýtkové kosti ho čekají dva měsíce bez fotbalu, záložník tak bude chybět i reprezentaci.

Když ostravský Ján Greguš po necelé hodině hry ostře zajel do Daniela Koláře, viděl od rozhodčího červenou kartu. Fotbalista Baníku zasáhl plzeňského tahouna do stojné nohy a bylo vidět, že tento střet hodně bolel.

Kolář po několika minutách musel ze hřiště a nahradil ho Darida. V pondělí čekalo Koláře vyšetření v nemocnici v Plzni. Zjištěná diagnóza je špatnou zprávou pro Plzeň i pro českou reprezentaci.

Kolář má naštípnutou lýtkovou kost. Čtyři týdny bude mít nohu v sádře, pak ho bude čekat další rehabilitace a celková doba léčení zřejmě bude kolem dvou měsíců.

Přitom Kolář byl pro Plzeň jedním z klíčových mužů a pro kouče Vrbu bude jeho absence citelnou ztrátou. To samé může říct i reprezentační trenér Michal Bílek. Ten s Kolářem počítal na místo Tomáše Rosického v případě, že by zdravotní stav nedovoloval záložníkovi Arsenalu nastoupit.