Sparta v Jablonci vydřela těsnou výhru, v závěru ji vystřelil Přikryl

Sparta v Jablonci vydřela těsnou výhru, v závěru ji vystřelil Přikryl

Tečku za 5. kolem nového ročníku Gambrinus ligy udělaly v Chance aréně týmy Jablonce a Sparty. Pro letenský tým šlo nejen o souboj o první místo v tabulce, ale také o generálku na čtvrteční odvetu Evropské ligy.

V úvodu se svěřenci trenérů Kotala a Lavičky oťukávali a hráli opatrně a na jistotu. První branka duelu padla ve 33. minutě, kdy se po standardní situaci, jejíhož zahrávání se ujal kapitán Sparty Matějovský, dostal k míči nikým nehlídaný Jarošík a z první napálil míč do jablonecké branky. Ostřílený stoper úřadujícího vicemistra měl trochu štěstí, Valeš se míče dotkl.

Severočeský tým byl ve druhém dějství mnohem aktivnější než soupeř, trvalou převahu však demonstroval až pár minut před koncem, kdy se po centru Jablonského důrazně prosadil prudkou ranou k bližší tyči obránce Beneš a nedal Vaclíkovi šanci. Soupeře neuhlídal Přikryl.

Mladý hráč Sparty si to však vynahradil o pár minut později. V 90. minutě dostal v pokutovém území přihrávku od Kweukeho, náramně si zpracoval míč, kličkou dovnitř vápna obešel jednoho protihráče a poté náramně obstřelil domácího gólmana. Sparta si tak ze Střelnice odvezla cenné vítězství, Jablonec skolila popáté v řadě a se třinácti body se osamostatnila na čele ligové tabulky.

KOMPLETNÍ STATISTIKY Z UTKÁNÍ JABLONEC - SPARTA