Sparta vítězí i s kocovinou, Plzeň s bravurou, Slavia vyplýtvala střelivo na Brňany

Sparta vítězí i s kocovinou, Plzeň s bravurou, Slavia vyplýtvala  střelivo na Brňany

[hot]PSALI JINDE[/hot] Před reprezentační pauzou, kterou v sobotu večer v Kodani vyplní veledůležitý start kvalifikace MS 2014 s Dánskem, se nám Gambrinus liga velice pěkně zdramatizovala. Po pětině soutěže to ještě výrazněji vypadá, že o titul by se v sezoně 2012/2013 mohla poprat silná trojka – Sparta, Plzeň a nakonec i – Jablonec. Zraněními a vyřazeními v LM a EL zdedimovaný Liberec byl v neděli odpoledne rád, že doma U Nisy udržel s nadrženou Slavií bodík za bezbrankovou remízu. Severočeši měli holt štěstí, že červenobílí před týdnem vystříleli veškerý svůj střelecký prach zbytečně proti Brnu (5:0). Kdyby si nechali v zásobě jeden zásah pod Ještěd, byli by na tom lépe.

Na Letnou konečně po nesmyslném trestu mohli přijít diváci a i když se tu představil „jen“ průměrný Hradec Králové, bylo jich skoro deset tisíc. Slušný počet na poslední den prázdnin. Místo herní oslavy zaslouženého čtvrtečního postupu do Evropské ligy však viděli jen letenský boj s kocovinou, kterou Pražané nakonec díky gólu Albánce Balaje (1:0) přece jen přemohli a udrželi si tak v čele ligového pelotonu tříbodový náskok.

Dovršili tím svůj skvělý týden se třemi výhrami (v pondělí v Jablonci, ve čtvrtek nad Feyernoordem Rotterdam, v neděli na Hradcem Králové). Balaj, útočník z Albánie, se Spartě nejspíš vyplatí. Na rozdíl od skupiny ČEZ, které, jak vyplynulo o víkendu na povrch, neplatí za elektrický proud celé albánské vesnice... Ovšem přijet v neděli na Letnou silnější soupeř, mohlo to dopadnout hůř.

To Plzeň si po postupu s Lokerenem vychutnala na Julisce i pražskou Duklu (4:1), které jako by docházel loňský nováčkovský elán. Nebo že by docházelo něco jiného? Uvidíme...

Čtyřkou jako Plzeň deklasoval už v pátečním večeru soupeře na jeho hřišti letos v lize výborný Jablonec. Odnesly to Teplice (0:4) a jablonecký soubor si tak spravil chuť po nešťastně pondělní porážce se Spartou (1:2).

Přerost: protekční synek, nebo trenér s budoucností?


Tepličtí tak tápou, spadli až na třináctou příčku. Od léta tým vede teprve čtyřiatřicetiletý Lukáš Přerost. Syn člena klubového představenstva. Jeho otec navíc pracoval ve vedení sklářského gigantu AGC, majitele FK Teplice. Přerost junior by tedy mohl mít na rozdíl od tří odvolaných kolegů (slováckého Soukupa, příbramského Vavrušky a nově budějovického Cipra) lepší krytí.

KOMPLETNÍ "PROCHÁZKU LIGOVÝM DĚNÍM" NAJDETE NA HATTRICK.CZ.