Pro nás to bude určitě zápas roku, ubezpečuje Kisel

Pro nás to bude určitě zápas roku, ubezpečuje Kisel

Hráči Slavie chtějí před sobotním pražským derby se Spartou zapracovat především na psychické stránce. "Sešívaní" se v úvodu sezony trápí a patří jim až předposlední místo v první lize, Letenští naopak po devíti kolech tabulku vedou. Slávisté však touží městského rivala co nejvíce potrápit a odrazit se k lepším výkonům.

Prohru Slavie zavinil Fenin! Kvůli nesmyslné pauze bude mít Koubek čas na čistku

"Vytknuli jsme si cíl trošku se zklidnit po nešťastné porážce s Jabloncem i v oblasti psychologie. Čeká nás rival Sparta, takže motivační prvek nemůže nikdo vypustit. V neposlední řadě je tam tréninková náplň, kterou bych nazval potrénujme, ode dneška do středy jedeme dost ostře, a potom dolaďme," řekl na tiskové konferenci trenér Slavie Miroslav Koubek, jehož premiéra u vršovického mužstva skončila v neděli prohrou 1:2 v Jablonci.

"Porážka byla nešťastná, musíme i my v kabině zapracovat na tom, aby se psychika týmu dostala do lepšího stavu. Všichni se snažíme, i ty tréninky tomu pomůžou, abychom se z toho dostali," nabádal kapitán Pražanů Karol Kisel.

"Pro nás to bude určitě zápas roku, čeká nás největší soupeř Sparta. Přestože jsou obrovským favoritem, nebudeme chtít prodat svou kůži lacino, půjdeme do toho s tím, abychom Spartu velice potrápili a napodobili výsledek z minulého roku, kdy se nám ji doma podařilo přehrát a zvítězit," doplnil šestatřicetiletý slovenský záložník.
[fortuna]7947[/fortuna]
Spartu a Slavii v tabulce dělí čtrnáct míst a osmnáct bodů. "Sešívaní" navíc doma v této ligové sezoně ještě nevyhráli a poslední tři duely prohráli. "Jsme v poloze, kdy je dáno i jasné rozdělení rolí, kdo je favorit a kdo je outsider. My se za něj nepovažujeme a nechceme považovat, ale určitě odborná fronta to takhle zhodnotí," konstatoval Koubek.

"Je to nepříjemná situace. My jsem tady od toho, abychom se s ní vyrovnali a poprali a udělali vše pro úspěch. Ve fotbale může každý porazit každého. Z nepříjemné pozice se chceme vzepřít těm prognózám, které samozřejmě vnímám a čtu několik dní napřed," doplnil slávistický kouč.

Těší ho, že se mu zlepšuje zdravotní stav týmu. "I hráči jako Milan Škoda a Milan Nitrianský se dostávají už do hry, trénují takřka naplno, u Tomáše Mičoly je trochu šrám ze zápasu s Jabloncem, ale myslím, že do soboty bude také v pořádku," uvedl Koubek.

Jeho svěřenci mají po posledních nevydařených výkonech také problémy s vlastními fanoušky, část z nich dokonce po nedělním návratu z Jablonce napadla v Edenu autobus s hráči. Kisel by s nimi právě v derby rád zakopal válečnou sekeru.

"Nespokojenost není jen u fanoušků, ale i u nás. V sobotu budeme jeden velký tým a budeme se snažit tu nepříjemnou situaci otočit a trošku odčinit výsledky z minulých zápasů. S novým trenérem pracujeme na nových věcech a doufám, že už v derby je uvidíme. Rádi bychom, aby fanoušci byli naším dvanáctým hráčem na hřišti," nabádal Kisel.

Na sobotní šlágr už je vydáno skoro 11 tisíc vstupenek, Slavia do sektoru Sparty distribuovala 1870 vstupenek, které se prodávají a budou prodávat pouze na soupeřově stadionu na Letné.

Slavia je velký klub, říká Neves. Startu v derby nic nebrání...