Deset nejdominantnějších klubů historie

Deset nejdominantnějších klubů historie

Jednou za čas se objeví klub, který naprosto ovládne svou ligovou soutěž a nikdo jiný se s ním nemůže měřit. Kterých jedenáct celků takovou roli v minulosti plnilo v těch nejslavnějších evropských soutěžích?

Arsenal má víc peněz než City, Chelsea a United dohromady


Hamburg: 36 zápasů bez ligové porážky

Momentálně vládne německému fotbalu Bayern Mnichov, který také drží rekordní šnůru bez porážky. Před dominancí bavorského celku však v Bundeslize existoval jiný tým, který nedal soupeřům sebemenší šanci. Byl jím Hamburg, který pod vedením legendárního Ernsta Happela neprohrál rok a získal bundesligový titul.


Real Sociedad: 38 zápasů bez ligové porážky

Ve Španělsku sice dlouhodobě vládnou giganti Real Madrid a FC Barcelona, bylo však období, kdy se fotbal v tomto ohledu vzepřel všem předpokladům a dominanci převzal jiný tým. Byl jím baskický Real Sociedad, jenž během roku 1980 nepoznal porážku v 36 utkáních La Ligy.
[break]

Moyes: Už žáčkům zdůrazňují, že je důležité neinkasovat hned po vstřeleném gólu


Chelsea: 40 zápasů bez ligové porážky

Aby také Mourinha fanoušci Blues nemilovali, když jim dopřál více jak dvanáct měsíců bez ligové porážky. Propracovanou defenzivou v čele s Petrem Čechem, dokázal celek ze Stamford Bridge neprohrát 40 ligových utkání než jeho dominanci v listopadu 2005 ukončil Man U.


Fiorentina: 40 zápasů bez ligové porážky

Na tento úspěch celku z nádherné italské Florencie už pomalu padá prach. Fulvio Bernardinis v 50. letech dovedl Fiorentinu k mistrovskému titulu, celkově série jeho svěřenců bez porážky trvala neskutečných 40 zápasů.
[break]

Deset budoucích superstar anglické Premier League


Juventus Turín: 49 zápasů bez ligové porážky

Jen jedno utkání chybělo Staré dámě k rovné padesátce zápasů bez porážky. Dominanci Juventusu však nemusíme hledat hluboko v historických análech, ale jde o úspěch z éry současného kouče Antonia Conteho pod kterým celek z Turína zažívá fotbalovou renesanci.


Arsenal Londýn: 49 zápasů bez ligové porážky

Dnes už se pomalu zapomnělo na dobu, kdy Arsenal pevně kraloval pod vedením trenéra Wengera Premier League. Tým kolem Thierry Henryho, Patricka Vieiry či Roberta Pirese zvládl ročník 2003/2004 bez toho, aby poznal pachuť porážky. Sérii nakonec nemohl ukončit nikdo jiný než rudí ďáblové.
[break]

10 hvězd fotbalu a jejich největší slabiny


Bayern Mnichov: 53 zápasů bez ligové porážky

Osmnáct měsíců, padesát tři utkání. Přesně tak dlouho trvala dominance Bayernu Mnichov nad německou nejvyšší soutěží. Započal jí Jupp Heynckes a pokračoval v ní Pep Guardiola. Jedna série skončila, nezačne v Bavorsku další?


Porto: 52 a 55 zápasů bez ligové porážky

Hned dvakrát tady máme fantoma portugalského fotbalu posledních let. Letos to sice není ze strany Porta ono, avšak dominance z ročníku předešlých je neuvěřitelná. Mezi lety 2010 až 2012 neprohrál portugalský celek 55 zápasů, pak sice zaškobrtnutí přišlo, jenže hned další série je úctyhodná. Porto na předchozí úspěch navázalo 52 utkáními bez toho, aby poznalo hořkost porážky.
[break]

Arsenal má víc peněz než City, Chelsea a United dohromady


Benfica: 56 zápasů bez ligové porážky

V Portugalsku mají na dlouhé šnůry bez porážky patent. V 70. letech předvedla podobnou jízdu soutěží jako Porto Benfica Lisabon. Hrdinou portugalské metropole byl v tom okamžiku Angličan John Mortimore.


AC Milán: 58 zápasů bez ligové porážky

Úžasná generace AC Milán představovaná Paolem Maldinim či Marco van Bastenem pod vedením geniálního stratéga Fabia Capella jasně ovládala Serii A na začátku 90. let minulého století. Vítěznou šnůru Rossonieri nakonec natáhli na 58 zápasů.