Rozehnal: Tělo už mi někdy říká, že musím trošku zpomalit

Rozehnal: Tělo už mi někdy říká, že musím trošku zpomalit

Skromný belgický celek KV Oostende, do kterého dojíždí před hranice z nedalekého Lille, uplatnilo opci na pětatřicetiletého stopera Davida Rozehnala v obrovském předstihu. V zahraničí tak bývalý český reprezentant začne i sezonu 2016/2017.

Ronaldo má další ligový rekord, na který je krátký i Messi

"Po dobrých výsledcích na začátku sezony a po tom, co jsem hrával pravidelně, mi Ostende nabídlo další smlouvu. Opci měli uplatnit do konce března, ale uplatnili ji už před koncem roku, což mě taky těšilo. Mám jistotu dalšího roku, pořád se cítím dobře. Ale nebudu lhát; i když se stále cítím mladý a proháním naše mladíky, což mi dává sílu, tak tělo už mi někdy říká, že musím trošku zpomalit, nedávat si tolik navíc a udržovat se tak, abych byl připraven hlavně na zápasy," ozřejmil webem idnes.cz citovaný odchovanec hanácké Sigmy Olomouc.

Trenér Vanderhaeghe se jeho věku neštítí a z defenzivních hráčů nenasbíral více startů nikdo. "S vytížením jsem spokojený abnormálně. Doufal jsem, že se poperu o sestavu. Situace byla všelijaká, do poslední chvíle jsem nevěděl, kde budu, nakonec jsme zvolili Ostende a říkal si, že bude fajn, pokud budu hrávat víc než v Lille. Nečekal jsem, že budu hrát tolik zápasů. V základní části jsem jich odehrál dvacet osm z třiceti a teď v play-off jeden. Pravda je, že ke konci to trenér začíná střídat, hledá nejlepší možnosti. Je to i kvůli tomu, že teď nemáme výsledky a kvalitu jako předtím, to musím respektovat. Ale i tak jsem spokojený, dvacet devět zápasů za sezonu jsem nehrál už hodně dlouho," pokračoval na serveru idnes.cz spoluhráč Jordana Lukakua, jenž je mladším bratrem známého kanonýra Evertonu.

V základní části belgické nejvyšší soutěže Pro League patřil jeho nynější chlebodárce k největším překvapením. "Velká spokojenost. Jsem rád, že se potvrdilo, co jsem říkal po dvou týdnech, že máme na to hrát play-off 1. Trošku mi to bylo vyčítaný, že jsem se takhle vyjadřoval moc brzy. Ale já to cítil, věděl jsem, že tým na to má. A pomohlo nám asi i to, že s námi nikdo nepočítal, že si mysleli, že je tam nějaké Ostende, které má kvalitní hráče, ale nikdy play-off 1 nehrálo. My si dvě kola před koncem pojistili play-off 1 a to je historický úspěch, získali jsme nejvíc bodů v historii klubu a poprvé jsme byli podzimním mistrem. Jen začátek play-off se nám nevydařil. Snažíme se bojovat o čtvrté místo, které jako poslední zaručuje Evropskou ligu. Play-off 1 je specifické, že máte proti sobě nejlepší týmy. Můžete se ukázat, ale také získat malý počet bodů," pokračoval na stránkách idnes.cz bývalý bek Paris Saint-Germain, Newcastlu United, Lazia Řím, Hamburku či Lille.