Pelta chce dostat do televize nižší soutěže. S Kohákem a Čapkem

Pelta chce dostat do televize nižší soutěže. S Kohákem a Čapkem

Tak to tady ještě nebylo, resp. bylo, ale jen v seriálu Okresní přebor. Na jaře se možná dočkáme toho, že Česká televize bude vysílat přímé přenosy z těch nejnižších soutěží. „Nižší fotbal si to zaslouží,“ řekl na konto „pralesních“ lig šéf FAČR Miroslav Pelta.

Ve Středočeském kraji se něco podobného odehrávalo na podzim pod názvem „Dneska první liga“. Prostě se točily na kameru rozhovory, u hřišť byly reklamní bannery, což bylo inspirací pro další regiony.

„Jsme v jednání s Českou televizí, na jaře by měla odvysílat přímé přenosy z regionálního fotbalu,“ uvedl generální sekretář FAČR Rudolf Řepka na stránkách sport.cz. „Fotbal přece není jen o první lize, ale i o nižších soutěžích," doplnil ho tamtéž šéf FAČR Miroslav Pelta.

Cíl je jasný, zpopularizovat fotbal v těch nejnižších úrovních. „Lidé se mají fotbalem bavit a ne odcházet ze hřiště naštvaní a otrávení,“ řekl Miroslav Liba, bývalý rozhodčí a nyní šéf fotbalu ve Středočeském kraji, který nyní na Valné hromadě obhájil svůj post.

Projekt se setkával s velkou popularitou, jsou do něj zapojeni mj. Jakub Kohák a komentátor Pavel Čapek, vrcholem je pak večerní tiskovka u piva. V kterých regionech naváží na střední Čechy nejdříve?