Ve Slavii udělal obrovský posun a za 10 milionů korun si ho vezme pod křídla Liverpool!

Ve Slavii udělal obrovský posun a za 10 milionů korun si ho vezme pod křídla Liverpool!

To, aby se šlo z českých podmínek rovnou do anglické Premier League, už se dlouho nestalo. Minimálně v dospělé kategorii. Dalším, kdo by mohl mít v budoucnu šanci prorazit na ostrovech, je patnáctiletý brankář Vítězslav Jaroš.

Ten opustí svou kmenovou Slavii a přestoupí do slavného Liverpoolu. Osmnáctinásobný šampion Anglie z města Beatles za něj podle informací aktualne.cz zaplatil sešívanému souboru sumu okolo 10 milionů korun (Jakub Jankto mimochodem svého času odešel do Udinese za 19 milionů korun).

"Dohoda existuje, teď celou tu věc řešíme administrativně, v létě by se Jaroš měl stát hráčem Liverpoolu," citoval server aktualne.cz slova generálního ředitele aktuálního lídra prvoligového peletonu Martina Kroba.

Mládežnický reprezentant Česka už absolvoval na podzim pětidenní stáž na Anfield Road, během níž absolvoval tréninky s šéftrenérem brankářů akademie Reds Markem Morrisem a zasáhl do dvou přátelských duelů. Během jeho pobytu ho doprovázel někdejší strážce svatyně West Hamu United Luděk Mikloško.

Slavia by vedla ligu už o šest bodů, kdyby se v Plzni hrálo podle pravidel

"Celkově stáž hodnotím úspěšně, myslím si, že jsem zanechal dobrý dojem a pevně doufám, že se tam v budoucnosti vrátím," pronesl před pár měsíci Jaroš, jehož chválil i kouč slávistické sedmnáctky Petr Mikolanda. "Víťa je velký, dominantní gólman, navíc inteligentní kluk, a jestli vše půjde dál tím správným směrem, může z něj vyrůst gólman té nejvyšší úrovně. Přestože je mu patnáct let, měl jsem ho teď v sedmnáctce, znám ho velmi dobře. Ve Slavii udělal v poslední době obrovský posun," doplnil na stránkách aktualne.cz někdejší útočník Viktorie Žižkov, jenž musel ukončit kariéru kvůli zdraví.

V létě 2017 se bude moci Jaroš vydat po stopách Baroše, Šmicera a Bergera. Snad nedopadne jako sparťan Staněk, jenž čekal na velkou šanci v jiném liverpoolském klubu Evertonu tak dlouho, až z města Beatles zase odešel...