Druhá prohra pro Olomouc, Hanáci venku ztratili potřetí ze čtyř posledních zápasů

Vedoucí tým druhé ligy Olomouc překvapivě prohrál na půdě Táborska 0:2. Hanáci tak nezvýšili náskok pře druhou Ostravou, který je nyní čtyřbodový. Třetí Opava ztrácí na lídra osm bodů.

Triumf Táborska domácí zpečetili ve druhém poločase po trefách Džafiče s Nešickým. Pro Sigmu šlo teprve o druhou porážku v letošní sezoně. V posledních čtyřech venkovních utkáních Olomouc už potřetí ztratila body a dává tak šanci svým soupeřům.

Díky tříbodovému zisku se Táborsko posunulo na desátou příčku druhé ligy a má stejně bodů jako devátá Viktoria Žižkov. Ta v nedělním souboji porazila Varnsdorf 1:0 a i v desátém domácím utkání v řadě udržela neporazitelnost. O jedinou trefu Pražanů se postaral již v páté minutě Jelínek.

19. kolo druhé ligy:

Táborsko - Sigma Olomouc 2:0 (0:0)

Branky: 53. Džafič, 69. Nešický. Rozhodčí: Ginzel - Pochylý, Polák. ŽK: Chorý (Olomouc).

Viktoria Žižkov - Varnsdorf 1:0 (1:0)

Branka: 5. Jelínek. Rozhodčí: Rejžek - Poživil, Fišer. ŽK: Krystan - Zbrožek, Zieris. Diváci: 1053.