Mičola: Klobouk dolů před tím, že máme 60 bodů, že jsme se tak dali dohromady

Mičola: Klobouk dolů před tím, že máme 60 bodů, že jsme se tak dali dohromady

Baník Ostrava během své jarní mise až tak úplně nepřesvědčil. Minimálně tedy herně a postup do elitní soutěže stále nemá jistý i kvůli třetí Opavě, jež si udržuje tříbodový odstup a potvrzuje, že postup do finále MOL Cupu a vyřazení několika špičkových klubů nebyla náhoda.


Výkony slezského celku ocenil také osmadvacetiletý bojovník Tomáš Mičola, jenž v Opavě bydlí. "Nutí nás být pořád ve střehu. Veřejnost to sleduje ve velkém. Žiju v Opavě, tak vím, že město je na koni. Slezský FC prožívá parádní sezonu, taková se někomu nepovede za celou kariéru. Strašně koušou, hrají dobrý fotbal," chválil souseda v tabulce někdejší středopolař Slavie či Brestu.

Hra Petrželova souboru není ideální, což ostřílený záložník moc dobře ví. "Samozřejmě to máme v hlavách, protože od prvního kola se mluví o tom, že postoupíme. Od začátku sezony jsme vystupovali sebevědomě, čímž jsme se dostali trochu pod tlak. Ale klobouk dolů před tím, že máme šedesát bodů, že jsme se tak dali dohromady," pokračoval v interview pro idnes.cz kolega Nerada, Hrubého, Jakubova a spol.

Posledními dvěma soupeři mužstva z Bazalů jsou Sigma, která už nemá o co hrát a Znojmo. "Teď v neděli máme první mečbol v Olomouci. Určitě tam bude super kulisa. Byl bych šťastný, kdyby se nám podařilo boj o postup dotáhnout už nyní, abychom si poslední kolo užili. Ale čeká nás ještě náročná práce," doplnil idnes.cz citovaný Mičola, jenž po poslední jasné výhře nad Sokolovem chválil hbitého rychlíka Carlose de Azeveda, jenž se vrátil do hry po zranění a byl mužem zápasu.

Zkusí to znovu v pohárové Evropě? TOP 3 letošní boleslavští střelci!