Trofejový půst, ale i tak má prý Hamšík za sebou nejlepší sezónu pod Vesuvem

Trofejový půst, ale i tak má prý Hamšík za sebou nejlepší sezónu pod Vesuvem

Od roku 2007 působí slovenský legionář Marek Hamšík pod Vesuvem. V minulém roce se hojně skloňovalo o jeho konci, ale Neapol ho svázala novou smlouvou a nechce dopustit, aby klubová ikona její řady opustila. Počet trofejí je v této sezóně nula, ale i tak jeh agent Juraj Vengloš hovoří o nejlepší sezóně, kterou v Itálii jeho svěřenec zatím prožil.

Není snadné uspět v Serii A. Již několik let v řadě zde vládne mocnou silou Juventus, ale i římské AS patří k velkým konkurentům. I tak se dokáže Neapol pravidelně probojovat do pohárové Evropy. Prokousat se do Ligy mistrů se možná pro příští sezónu nepodaří, ale pod Vesuvem mají postupný plán, který by mohl jednou vyjít.

Marek Hamšík si vedl v této sezóně dobře. Devětadvacetiletý středopolař má na svém kontě šest branek a třináct asistencí a je opět tahounem týmu. Za těch deset let toho vykonal pro italský klub mnoho a jeho agent se domnívá, že tato sezóna byla zatím jeho nejlepší na této adrese.

„Myslím, že aktuální ročník je nejlepším vystoupením Hamšíka v Neapoli. Zdá se, že by další sezóna mohla být zase lepší, protože stále roste. Neapol nechybí v Itálii mezi nejsilnějšími kluby. Dlouhá soutěž a těžká konkurence však zatím nenahrává do jejich karet. Není snadné se zde prosadit a vyhrát trofej, ale dobré je, že o ně každý rok hraje,“ prohlásil Vengloš.

Svým střeleckým apetitem dohání Hamšík i slavného Maradonu a na svém kontě má ve 450 zápasech již 112 branek. Na dorovnání argentinské legendy mu stačí tři přesné zásahy, což není zase až tak mnoho.