Henry má jasno. Kdo byl nejlepší posilou Premier League?

Henry má jasno. Kdo byl nejlepší posilou Premier League?

Nejlepší podpis právě skončené sezony Premier League? Francouzský internacionál Thierry Henry, jenž je legendou Arsenalu, má poměrně jasno...

Když byl bývalý útočník Monaka, Juventusu, Barcelony nebo New Yorku Red Bulls dotázán na podpis ročníku, odpověděl jasně."Sadio Mané z Liverpoolu."

Pětadvacetiletého reprezentanta Senegalu přivedl na Anfield Road německý manažer Klopp ze Southamptonu a loni v červnu za něj Reds zaplatili 30 milionů liber.

"Jsem smutný z toho, že nemohl dokončit sezonu kvůli zranění kolena, ale předtím byl jeho dopad na Liverpool vážně obrovský," rozplýval se na adresu kolegy Hendersona, Lallany, Mignoleta a spol. mistr světa i Evropy z let 1998 a 2000.

"Rozhodování o posile roku by bylo složité díky osobě Zlatana Ibrahimoviče, jenž přišel do United, ale já bych volil Sadia," pokračovala někdejší hvězda, jež nosila po většinu kariéry číslo 14.

Ač bývalý hráč Mét a Salzburku neodehral zdaleka všechno, 13 tref a 5 asistencí budí respekt. Origi, Firmino nebo Sturridge ostatně podobných čísle nedosáhli...

"Jeho rychost, přímočarost, góly a asistence udělaly z Liverpoolu skutečnou hrozbu," chválil tah klubu z města Beatles devětatřicetiletý Henry.

Mourinho utratil za 17 let za posily přes miliardu liber, co další esa?