Co bude s Rooneym? Zvítězí peníze, nebo kvalita?

Co bude s Rooneym? Zvítězí peníze, nebo kvalita?

Manchester United ve středu vybojoval triumf v Evropské lize, který mu zajistil účast v Lize mistrů v nadcházející sezoně. Fanoušci řeší letní posily, ale i Wayna Rooneyho, který v klubu zdaleka nemá takovou pozici jako dřív a v lepším případě střídá a vypadá to, že za pár týdnů Old Trafford opustí. Kam by mohl kroky jedenatřicetiletého hráče směřovat?

Jako nejpravděpodobnější se jeví dvě varianty. Tou první je odchod do Číny, kde by inkasoval obrovské peníze, ale výrazně by si herně pohoršil. Druhou je návrat do Evertonu, odkud do United před lety přišel.

Ve finále Evropské ligy ve Stockholmu ho José Mourinho poslal za rozhodnutého stavu v devadesáté minutě na hřiště, šlo prakticky o Rooneyho rozlučku s rudými ďábly.

„Mám nabídky z Anglie i ze zahraničí. Trenér chce, abych zůstal v Manchesteru, ale… Budu se řídit podle fotbalové stránky. Rozhodnutí udělám za několik týdnů, až budu s rodinou na dovolené,“ řekl zkušený útočník. Podle tohoto vyjádření by Čína neměla přicházet do úvahy. Jestli je to ovšem pravda, se teprve ukáže.

A proč se mu nechce zůstávat na Old Trafford? Protože naskočil pouze do 26 zápasů z celkového počtu 64. A jeho bilance? Osm branek.

„Chci hrát a být na hřišti. Kdybych byl mladší, tak by mě to štvalo víc. Takhle jsem věděl, co je dobré pro tým. Jsem rád, že můžu pomáhat týmu k úspěchům, což jsem dělal poslední rok a půl. Teď mě čeká rozhodnutí, jestli v tom pokračovat, nebo jít jinam a pravidelně hrát,“ nechal se slyšet nejlepší střelec anglické reprezentace v historii.