Petržela: Opava má dobré mužstvo, ale měla smůlu, že nás pustila před sebe

Petržela: Opava má dobré mužstvo, ale měla smůlu, že nás pustila před sebe

Byly to nervy, ale ostravský Baník se po roční pauze opět vrací mezi elitu. Do posledního kola se musel o druhé postupové místečko strachovat, neboť mu na záda dýchala Opava. Rozhodující zápas se Znojmem však svěřenci kouče Petrželi zvládli a vyhráli jej jasně 3:0

Vlastimil Petržela popichoval konkurenci i veřejnost během sezóny provokativními prohlášeními, že jeho tým je ve druhé lize nejlepší. V neděli po zápase se Znojmem si však mohl konečně oddychnout, neboť své poslání splnil a v nové sezóně bude Baník opět mezi českou elitou.

„Jsem strašně rád, nebylo to jednoduché. Byli jsme pod palbou kritiky novinářů i fanoušků. Někdy až nevybíravou. Z toho pohledu klobouk dolů před kluky, jak se s tím vypořádali. S celou sezónou, protože takhle slepit mužstvo čtrnáct dní před soutěží a pak postoupit do první ligy, je něco neuvěřitelného,“ naparoval se i tentokrát před novináři.

„Můžu vám říct, že to byla asi moje nejtěžší sezona. Strašně šťastný jsem byl v Rusku, kdy jsem hned v první sezóně skončil druhý. Nebo v Liberci, kdy jsem klub dostal do první ligy a pak mě nesli ze stadionu až do hospody v rukách. Tady to ale bylo strašně narychlo. Všude jsem na to měl dva nebo tři roky. Tady jsme se museli vrátit hned,“ hodnotil náročnost mise, ke které byl v Ostravě povolán.

Až do posledního kola se o druhé místo přetahovala Ostrava s nedalekou Opavou, ale nakonec to byl Baník, který jen o bod uspěl v celkovém součtu. „Já vám něco řeknu. Když se podíváte na tabulku prvních tří mužstev, tak mluví za všechno. Máme tam jednu remízu a tři vítězství. Dál bych to ani neřešil. Ano, Opava hrála dobře, měla zkušené mužstvo, příští rok tam vlítne, protože to třeba posílá tak, že se jim to povede. Hráli dobře, měli ale smůlu, že nás pustili před sebe,“ dodává Petržela na adresu největšího soupeře v boji o postup do první ligy.