Nový stadion Hradce? Votroci chtějí arénu pro mezinárodní i pohárové duely. Kdy se začne stavět?

Nový stadion Hradce? Votroci chtějí arénu pro mezinárodní i pohárové duely. Kdy se začne stavět?

Nejvážnější zájemce o převzetí hradeckých a aktuálně již druholigových Votroků Ivo Ulich by rád co nejrychleji začal stavět novou domácí tvrz, která nahradí současný Všesportovní stadion Pod lízátky. 

Práce by podle jeho slov měly odstartovat již na jaře 2018. Jak to vidí současné klubové vedení? Stávající šéf východočeského celku Richard Jukl je v tomto směru optimistou. "Získat územní rozhodnutí bylo nejsložitější," přiznal na stránkách hradecky.denik.cz někdejší výrazný hráč Hradce Králové.

Nynější prioritou bude získání stavebního povolení. "Myslím, že během podzimu bychom ho měli mít. Do řízení už nemůže zasahovat tolik lidí jako v případě územního rozhodnutí," pokračoval Deníkem citovaný Jukl, který současně avizoval, že zpadní trubina se začne demolovat již letos na podzim.

Po schválení přijde na řadu samotný projekt a bude vypsána soutěž, kdo se toho ujme. "Stanovit přesný začátek výstavby není jednoduché. Může se stát cokoli. Nemá cenu stavět holobyt. Je potřeba uvažovat na deset let dopředu, ne jeden rok," uzavřel na stránkách hradecky.denik.cz funkcionář.

Votroci, kteří budou v příštím soutěžním ročníku spoléhat na trenéra Karla Havlíčka, jenž vedl mužstvo v posledních třech kolech ePojištění.cz ligy, tedy sní o aréně pro 10 tisíc diváků, která bude splňovat normy pro mezinárodní klání i evropské poháry.

Jak se útočilo a bránilo ve druhé lize? Pohled na gólové statistiky