Udrží Votroci Schwarze, Malinského či Holiše? A co pokračování Jirsáka a Chlebouna?

Udrží Votroci Schwarze, Malinského či Holiše? A co pokračování Jirsáka a Chlebouna?

Jaké změny dosud proběhly v opětovně druholigovém kádru východočeských Votroků? Filip Zorvan a Jan Shejbal se vrátili do Hradce Králové z hostování, Havlíčkův tým naopak opustili Roman Polom, Lukáš Hůlka a Pavel Černý, jenž se upsal sousedním Pardubicím.

A další možné odchody? Nabídky prý mají mít Holeš, Schwarz i Malinský. "Víme, že máme některé hráče, o které zájem je, ale nic nedošlo tak daleko, aby to bylo uzavřeno. Určitě nechceme být výprodejním místem, ale pokud nabídka bude zajímavá pro nás i pro hráče, který bude mít šanci hrát první ligu, tak se asi domluvíme," přiznal idnes.cz citovaný sportovní ředitel Pavel Krmaš, jehož zaměstnavatel se loučil s nejvyšší soutěží výhrou nad Klokany.

Tomáš Jirsák a Jakub Chleboun by naopak setrvat mohli, byť to měli být s jejich východočeskou budoucností nahnuté. "S Jirsákem jsem mluvil po konci soutěže a že by neměl pokračovat, nepadlo. A Chleboun? Trenér chtěl ve chvíli, kdy se nedařilo, něco změnit. Z dorostu přišel Čech, je tady Nosek, šanci pak dostal i Bederka. Trenér s Jakubem mluvil v tom smyslu, že není hozený přes palubu," doplnil.

V Plzni nechtěný Hromada českou ligu neopouští, plácl si se Slavií

Celek, který se chce ihned vrátit mezi elitu, začíná letní přípravu 23. června. Zatím však žádné nové tváře nepřicházejí. "Jednání probíhají, ale ještě není nic uzavřeného. Bude také záležet na tom, kdo kádr opustí. Všechno se řeší. Teď třeba i to, že šanci v přípravě dostanou mladí odchovanci a kteří to budou. Našim odchovancům chceme prostor a čas dát. Vychází i z toho, že jde o velmi dobrou generaci. František Čech si za áčko už zahrál, teď svoje kvality potvrzuje i v reprezentační devatenáctce na turnaji ve Francii, třeba zápas s Brazílii odehrál na kraji obrany celý. Potenciál mají i další. Vychází to i z toho, že je trenér A-týmu Havlíček ještě nedávno vedl," uvedl v interview pro idnes.cz funkcionář, podle něhož kádr špatný nebude a ambice budou ty nejvyšší.

Transferů by tedy mělo být ve finále hned několik. "Netajíme se tím, že potřebujeme levonohého fotbalistu, obránce či záložníka. A stopera," pokračoval bývalý dlouholetý hráč bundesligového Freiburgu, jehož slova vyšla na idnes.cz.