Sparta už v Uherském Hradišti nakupovala, na řadě by mohla být Slavia...

Sparta už v Uherském Hradišti nakupovala, na řadě by mohla být Slavia...

V Uherském Hradišti by mohli v krátké době přijít o další mladou a perspektivní naději a opět by za to mělo být zodpovědné slavné pražské "S".

Zatímco obrárnce Eldara Čiviče si před časem koupila ze Slovácka Sparta, konkurenční Slavia, kterou čeká díky prvnímu místu předkolo Ligy mistrů, pro změnu cílí na středopolaře Davida Machalíka.

To vše i přesto, dvacetilet záložník dosud odehrál v české nejvyšší soutěži pouhých 13 zápasů a do střelecké listiny se zatím nenapsal.

O tom, že kolem objevu jarní části slovácké sezony krouží sešívaný a čínským kapitálem podpořený kolos z vršovického Edenu, informovalo čtvrteční vydání Deníku Sport.

S KÝM BY MOHL PRACOVAT PŘEDPOKLÁDANÝ NOVÝ KOUČ BANÍKU KUČERA? S VARADIM I ŠINDELÁŘEM

"Zaujal více klubů, nic konkrétního ale na stole není. Pokud se ozve třeba Slavia, určitě se tím budeme zabývat. Přestup za lepším bych mu přál, na druhou stranu však budu rád, když zůstane," nechal se slyšet na stránkách Sportu ředitel moravského mužstva Petr Pojezný.

Budoucnost Machalíka je tedy ve hvězdácch, což se ale nedá říci o jeho velezkušeném makedonském spoluhráči Veliče Šumulikoskiho, jenž v minulosti prošel Ipswichem, Prestonem či Bursasporem.

Ředitel uvedl, že je se šestatřicetiletým borcem, jenž zakončil uplynulou ligovou sezonu s bilancí devětadvaceti utkání a dvou branek, domluven na ročním prodloužení spolupráce, což znamená, že bude majetkem Slovácka až do června 2018.