Konpljanka by si Slavii dovedl představit, co na to Schalke?

Konpljanka by si Slavii dovedl představit, co na to Schalke?

Pražská Slavia posiluje. Po mistrovském titulu se vehementně připravuje na boj o Ligu mistrů a vábí posily. Zájem má i o ukrajinského reprezentanta Jevgenije Konopljanku z bundesligového Schalke 04. Kdyby se tento příchod zrealizoval, byť formou hostování, šlo by dost možná o největší přestupovou pecku v historii ligy.

Zájem o bývalého hráče Sevilly, se kterou ovládl mimo jiné Evropskou ligu, potvrdil na Twitteru šéf klubu Jaroslav Tvrdík. Podle něj by ofenzivní záložník byl ochotný červenobílý dres obléknout, nyní tak záleží na tom, jak se k situaci postaví Schalke.

V Gelsenkirchenu se Konopljanka nepohodl s koučem a je na odchodu. Prakticky celé jaro strávil na tribuně, když zasáhl jen do dvou zápasů. V lednu za sedmadvacetiletého borce přitom Schalke zaplatilo 12,5 milionů eur. Nyní je jeho cena podle Transfermarket pohybuje jen o půl milionu eur méně.

„Nesmírně si vážíme toho, že by hráč světové úrovně, jakým Jevgenij Konopljanka je, byl ochoten hrát za Slavii. Rozhodne Schalke 04,“ napsal na Twitter Tvrdík.

Hráčův agent Christian Wien to však tak žhavé nevidí. „Vždycky se snažíte najít pro hráče to nejlepší řešení, ale momentálně tady není žádný klub, do kterého by Jevhen chtěl odejít. Takže očekáváme, že v červnu začne přípravu v Schalke,“ cituje ho isport.cz.

Zamíří tedy do Slavie, nebo budou muset sešívaní hledat jinde?