Zázemí, chování lidí a jejich zápal. To jsou důvody, proč skeptik Horváth změnil názor ohledně Baníku

Zázemí, chování lidí a jejich zápal. To jsou důvody, proč skeptik Horváth změnil názor ohledně Baníku

Jak již bylo řečeno tento týden, druholigový FK Baník Sokolov nově povede jakožto hlavní trenér Pavel Horváth, jenž tak opouští realizační tým Viktorie Plzeň, se kterou byl nepřetržitě spojen posledních devět let.

V Sokolově ovšem zůstává model, kdy vše řídí sportovní ředitel Vítězslav Hejret. Dvaačtyřicetiletý Horváth povede svůj nový tým v trénincích a zápasech FNL.

"Od Pavla Horvátha očekáváme přínos v řízení tréninkového procesu, řízení týmu v utkáních a zejména přenesení jeho bohatých hráčských zkušeností z úspěšné kariéry aktivního hráče," uvedl na adresu bývalého borce Sparty, Galatasaraye či Sportingu Lisabon ředitel Baníku Tomáš Provazník.

Horváthovi, jenž na konci sezony ePojištění.cz ligy vedl Viktorii spolu se Zdeňkem Bečkou, se Štruncovy sady neopouští lehce. "Cítím velkou nostalgii, v Plzni jsem zažil krásné okamžiky jako hráč i jako trenér. Bylo to těžké rozhodnutí, které ale vnímám jako důležitý a nezbytný krok pro moji další trenérskou dráhu. Na novou výzvu se těším. Je to úplně na jiné bázi než v juniorské lize, beru to tedy jako důležitý krok. Poznám, jak to funguje jinde, a budu chtít uspět," pokračoval samotný dvaačtyřicetiletý odborník.

Na nabídku ohledně rozšíření realizačního týmu v Sokolově kývl, i když k ní byl od začátku skeptický. "Jakmile jsem si ale prohlédl zázemí klubu, chování lidí v něm a jejich zápal, změnil jsem názor. Jde o stabilizovaný druholigový klub a já se na práci v něm moc těším, je to pro mě velká výzva," uzavřel Horváth, jenž je pětinásobným vítězem české ligy a šestinásobným držitelem Českého poháru, který se radoval i z vítězství v portugalské nejvyšší soutěži.

Škoda si pořád hodně slibuje od Tecla i Alvira. Co by přál Mešanovičovi?