O klíčovou tvář Lipska je na trhu zájem. Hlásí se zvučná jména z Německa, Itálie i Anglie

O klíčovou tvář Lipska je na trhu zájem. Hlásí se zvučná jména z Německa, Itálie i Anglie

Švédský ofenzivní záložník Emil Forsberg je v kurzu. Díky spanilé jízdě Lipska v uplynulém ročníku Bundesligy si může zahrát Ligu mistrů, ale ve vzduchu visí i možný přestup do řad zvučnějších evropských gigantů. Z Itálie již dorazila do Německa první konkrétní nabídka a zcela jistě nebude tou poslední.

Forsberg zamířil do Lipska před třemi lety za 3,7 milionů liber a nyní je jeho cena více než osminásobná. První pokus na jeho ulovení se ozývá z Itálie. Na San Siru se domnívali, že nabídka bude dostačující, ale Lipsko se slovy díků odmítlo. Dá se očekávat, že vyšší suma na sebe nenechá dlouho čekat.

Forsberg zažívá průlomovou sezónu a jeho cena rychle roste. Dvorní nahrávač Tima Wernera připravil v uplynulém ročníku německé nejvyšší soutěže 19 branek a hlad po jeho službách roste. Nesleduje ho jen Bayern Mnichov s Arsenalem, ale i zmiňované AC Milán nebo AS Řím.

Rossoneri údajně nabídli Lipsku 18 milionů eur, což se však jeho chlebodárci zdálo málo. Na jeho vykoupení prý bude potřeba až 30 milionů eur. Možností je nabídnout i menší sumu s jistou hráčskou kompenzací, ale jisté je, že se německý klub své opory zbavovat nechce. S vlivným majitelem a výrobcem energetických nápojů mu o finance nejde a spíše chce posilovat své jméno nejen v Bundeslize, ale i pohárové Evropě.