Buffon podporuje myšlenku, že by ho nahradil v Juventusu Donnarumma

Buffon podporuje myšlenku, že by ho nahradil v Juventusu Donnarumma

Devětatřicetiletý veterán Gianluigi Buffon ovládl s Juventusem opět Serii A, ale třetí finále Ligy mistrů nedokázal přetavit v úspěch a Stará dámy padla s Realem Madrid. V Turíně se mohou na služby dlouholeté opory italské reprezentace spolehnout, ale všichni tuší, že se jeho konec nezadržitelně blíží. I proto prý vedení klubu chce angažovat z AC Milán Donnarummu.

Buffon po konci této sezóny přiznal, že se cítí stále dobře, ale jeho odchod do důchodu se blíží. Ikonický brankář se slučuje s plány vedení přivést ze San Sira osmnáctiletého Donnarummu, který by po něm postupně převzal žezlo. Ve hře je také možný příchod Wojciecha Szczesnyho. Ten byl zapůjčen z Arsenalu do AS Řím a Juventus také zvažuje jeho angažování.

„Vždycky jsem se domníval, že jsem rozumný člověk, který se snaží pochopit smysl všech věcí. Je pravda, že se Juventus snaží podepsat brankáře, který by mě dokázal nahradit. Myslím, že přivést Gigia Donnarummu je dobrým tahem, neboť má před sebou skvělou budoucnost. Jemu bych své místo s klidným svědomím přenechal,“ prohlásil Buffon na reprezentačním srazu.

„Každý musí vědět, kdy jeho konec přijde. Neznamená to, že bych chtěl už odcházet do penze, neboť se cítím dobře, ale vím, že za pár let to už tak být nemusí. Jsem připravený po mistrovství světa v Rusku odejít. Klub na to musí umět zareagovat a myslím, že v případě získání Donnarummy udělá dobře. Vedení mu může nabídnout dobré zázemí a také možnost hrát o cenné trofeje,“ dodává italský reprezentační brankář.