Dočká se Slavia následovníka? Čínské peníze míří do dalšího tuzemského klubu

Dočká se Slavia následovníka? Čínské peníze míří do dalšího tuzemského klubu

Neúspěšný finalista letošního MOL Cupu a třetí tým uplynulého ročníku Fotbalové národní ligy z Opavy by se mohl dostat do jiných vlastnických rukou.

Samotné město by totiž mohlo klub Slezský FC Opava podle primátora Opavy Radima Křupala prodat švýcarské společnosti s čínským kapitálem, což potvrdil i její právní zástupce Karel Ležatka, podle nějž by šlo pro onu firmu o první českou investici.

O novém majiteli by mohlo být jasno již do konce právě probíhajícího měsíce. "Na koupi fotbalového klubu přišla jedna nabídka. Zájemcem je švýcarská společnost TICC, GmbH, za kterou stojí čínský investor," citoval server aktualne.cz slova primátora.

Případní noví šéfové, který se zabývají správnou aktiv, finančním poradenstvím, obchodem a distribucí zboží, navíc slíbili, že by celku poskytli okamžitý bonus 100 milionů korun, což by z něj udělalo jasného favorita na postup do nejvyšší soutěže.

"Nabídkou jsem příjemně překvapen. Kromě požadovaných 50 milionů je její součástí ještě finanční dar klubu, který je velmi zajímavý. Už tím společnost deklaruje svoji finanční připravenost a vážný zájem. Společnost hodně zaplatí předem, účetně prodělá hned na začátku. Není to o tom, že nám klub někdo vytuneluje," pokračoval na webu aktualne.cz Křupala.

Soubor trenéra Romana Skuhravého, jehož součástí jsou třeba Janetzký, Zapalač nebo Smola, začíná přípravu na novou sezonu 17. června. Během ní se utká například se Sigmou Olomouc, Skalicou, Vítkovicemi, Karvinou či béčkem Žiliny.

Baník překope svůj kádr. Tito hráči by ale mohli zůstat v klidu