Střelci AC Milán, AS Řím i Valencie zažili hody, Borussii zaskočil trpaslík

OBSAHUJE VIDEO

V posledních dnech už jsou v akci i známé evropské značky. Není to dlouho, co si Nice poradilo se Servette Ženeva 3:1, Monaco remizovalo 2:2 s Rapidem Vídeň, Inter Milán udolal Wattens 2:1 a Bayern Mnichov rozdrtil FSV Erlangen-Bruck 9:1.

V úterý si španělská Valencia pochutnala na švýcarském Lausanne, jemuž nasázela pět branek. V trikotu Netopýrů se mezi střelce zapsali Mina, Mir, Orellana, Negredo a Rodrigo, jenž uzavřel skóre tři minuty před koncem.

Velmi výrazné výhry dosáhl AS Řím, který nedal šanci Pinzolu a přejel ho poměrem 8:0. Kromě dvougólového Perottiho pálili za Vlky z věčného města neznámé tváře, které bojují o místo v áčku, konkrétně Catan, Cappa, Tuminello, Ricci či Ciavattini.

Snadnou práci měl i další velký italský klub AC Milán, jenž si poradil s Luganem 4:0. Rossoneri měli mnohem lepší druhé dějství. V první půli se totiž v jejich barvách prosadi pouze Cutrone. Až ve druhé půli postupně umocnili výsledek Crociata, Sosa a Gomez, jenž se zapsal do střelecké listiny v poslední minutě a gratuloval mu i dvaadvacetiletý český stoper Stefan Simič, jenž by se v letní přípravě rád prosadil do prvního mužstva. Účastník nedávného malého Eura v Polsku, jenž byl minulou sezonu zapůjčen v Belgii, přišel na trávník v 87. minutě, kddyž vystřídal Crociatu.

Jediným favoritem, který klopýtl, byl Dortmund, jehož nachytal účastník čtvrté nejvyšší německé soutěže ROT-Weiss Essen. Ten vestfálského giganta udolal 3:2, s tím, že se o to nejvíce zasloužil dvougólový střelec Baier. Za poražené se radovali z gólu dvacetiletý mladík Ousmane Dembélé a dosluhující snajpr Pierre-Emerick Aubameyang, jenž má BVB během léta opustit.