Ve druhé lize dostalo Ústí výprask od Opavy, Příbram opět nevyhrála, ačkoliv vedla

V předehrávce třetího kola Fotbalové národní ligy přivítalo Ústí nad Labem Opavu a Vítkovice Znojmo. V sobotním ranním zápase se pak utkala pražská Olympia s městským konkurentem ze Žižkova.

Do zápasu Ústí nad Labem s Opavou vstupovali jako favorit hosté, kteří vyhlásili útok na postup do ligy. Již v šesté minutě vedla Opava po gólu Kuzmanoviče a vlastním gólu Zemana 2:0 a za tohoto stavu se šlo i do kabin. Na začátku druhého poločasu se sice Ústí podařilo snížit na 1:2, ale o deset minut později navýšil na 1:3 znovu Kuzmanovič. V 71. minutě se trefil opavský Stříž, a když se v 85. minutě dokázal prosadit Kayamba, bylo všem jasné, že Opava si domů poveze tři body. V 87. minutě již pouze kosmeticky upravil skóre domácí Pavel Pilík a Opava si tak ze severu Čech veze vysokou výhru 5:2.

V druhém pátečním zápase se utkaly Vítkovice se Znojmem a tento zápas byl o poznání klidnější než utkání Ústí s Opavou. V prvním poločase se nic zásadního nestalo a do kabin se tedy šlo za bezbrankového stavu. Šest minut po začátku druhého poločasu otevřel skóre zápasu znojemský Jakub Teplý. V 70. minutě srovnal na 1:1 domácí Tomáš Mrázek a zápas skončil poměrem 1:1.

Malé pražské derby mezi nováčkem Olympií Praha a tradičním klubem Viktorií Žižkov se odehrálo v sobotu ráno na Strahově. Mírným favoritem byli hosté z Žižkova. V 8. minutě se ale trefil domácí Karel Hejný a Žižkov tak musel dohánět jednogólové manko. V patnácté minutě srovnal za Žižkov chorvatský mladíček Petar Musa a mohlo se začít odznova. Těsně před koncem poločasu vstřelil branku osmnáctiletý hráč Olympie Ondřej Žežulka a hráči domácího celku tak šli do kabin s lepší náladou. V 60. minutě Žižkov znovu srovnal, když se dokázal prosadit Josef Bazal, který loni působil v Příbrami. V závěru zápasu ještě obdržel červenou kartu domácí Maršálek, ale jelikož se již nic zásadního nestalo, rozloučila se Olympia s Žižkovem smírně.

V zápase mezi Příbramí a Vlašimí se snažila Příbram napotřetí vyhrát. Neúspěšně. Favorit sice po poločase vedl díky přesné trefě Zorana Danoskiho, ale po polčase se opět vše změnilo. Dvacet minut po začátku druhého poločasu byl již stav 1:2 v neprospěch Příbrami kvůli dvěma gólům Oskara Fotra. V 67. minutě sice srovnal na 2:2 talentovaný Marek Kodr ale v 91. minutě se trefil vlašimský Vojtěch Hadaščok a hráči Vlašimi se tak mohou radovat z vyloupení Příbrami, která ještě před půl rokem hrála ligu.

Frýdek-Místek se utkal doma s doposud suverénním Třincem, který dokázal nejdřív zvítězit v ambiciózním Varnsdorfu, a poté doma s Příbramí. V zápase vyrovnaných celků vedl po poločase Frýdek-Místek díky trefě Matěje Bioleka. Závěr zápasu byl poměrně vyhrocený, neboť domácí v poslední čtvrthodině dostali šest žlutých karet a jednu červenou dostal Literák. Zápas již ale skončil 1:0 a domácí se tak mohou radovat z cenného skalpu.

Ústí nad Labem - Opava 2:5 (47. Miskovič, 87. Pilík - 4. Kuzmanovič, 6. Zeman (vlastní), 56. Kuzmanovič, 71. Stříž, 85. Kayamba)

Vítkovice - Znojmo 1:1 (70. Mrázek - 51. Teplý)

Olympia Praha - Žižkov 2:2 (8. Hejný, 42. Žežulka - 15. Musa, 60. Bazal)

Příbram - Vlašim 2:3 (34. Danoski, 67. Kodr - 50. Fotr, 64. Fotr, 90+1. Hadaščok)

Frýdek-Místek - Třinec 1:0 (44. Biolek)