Brněnský talent Krejčí exkluzivně: Debut proti Spartě? Na to se nezapomíná!

Brněnský talent Krejčí exkluzivně: Debut proti Spartě? Na to se nezapomíná!
ROZHOVOR

Levonohý blonďatý rychlík si to loni namířil z pražské Sparty do italské Bologny, přesto jméno Ladislav Krejčí na tuzemských prvoligových trávnících stále vídáme! Jak je to možné? Jmenovec známějšího reprezentanta totiž působí ve Zbrojovce Brno, kde se už v pouhých osmnácti letech pomalu zabydluje v kádru ligového A-týmu. S brněnským Ladislavem Krejčím šla v rozhovoru pro eFotbal.cz mimo jiné řeč o povedeném debutu proti Spartě, s níž se Zbrojovka utká v dalším kole!

Úvod sezony 2017/18 je z brněnského pohledu hodně nevydařený. Jeden bod ze čtyř zápasů, skóre 2:8, poslední místo v tabulce… V kabině asi nepanuje zrovna radostná nálada, že?

Začátek se nám nepovedl, nepotkali jsme se s nejlepší formou. V kabině jsme si toho všichni vědomi a jsme odhodlaní to změnit.

Nastoupil jste z lavičky až na čtvrtý pokus, právě poslední kolo proti Sigmě Olomouc (0:3) však bylo to nejméně povedené. Navíc po něm skončil trenér Habanec. Našlo se vůbec na Hané nějaké pozitivum?

Ano, první kolo jsem pouze seděl a potom jsem odjel na reprezentační sraz. Připojil jsem se k týmu až před zápasem s Olomoucí. Pozitiva se hledají těžce, především první poločas byl hodně špatný. Chceme na něj už zapomenout.

S jakým cílem vůbec Zbrojovka do nového ligového ročníku šla? Hlavním úkolem je záchrana v soutěži, nebo chtěl klub pomýšlet výše?

Náš společný cíl je střed tabulky. Momentálně máme bohužel krizi, ale náš finální cíl neměníme, je teprve začátek sezony.

Teď vás čeká domácí duel se Spartou, která se také potácí v problémech a ze všech stran sklízí kritiku. Je tohle ta pravá chvíle chytnout se a napravit start nové sezony?

Zápasy se Spartou jsou vždy velkým lákadlem a v posledních ročnících byly výsledkově vždy vyrovnané. Věřím, že nás čeká podobný průběh i tentokrát.

Vy sám jste právě proti pražské Spartě v první lize debutoval, loni v říjnu duel na Srbské před devíti tisíci diváky skončil remízou 3:3! Jaké máte na svou premiéru vzpomínky?

Na to se nezapomíná do konce života, tenhle zápas budu mít v paměti napořád. Vždy si to rád připomenu.

Nervózní jste asi trochu byl, že? Četl jsem, že se vám stala v tom týdnu zajímavá příhoda, málem jste nedorazil na trénink áčka a přišel tak o svůj debut. O co šlo?

No tak na tohle zrovna rád nevzpomínám. (smích) Špatně jsem si přečetl tréninkový plán a místo dopoledního tréninku jsem si myslel, že je odpolední.

Po čtrnácti ligových startech na kontě stále nemáte ještě gól ani asistenci. Vyhlížíte netrpělivě svůj první zářez, nebo tyhle statistiky příliš neřešíte?

Doufám v to každé kolo. Pro středního záložníka to nejsou vůbec dobré statistiky, toho jsem si vědom. Věřím, že se to zlomí.

Pravidelně reprezentujete v mládežnických výběrech, naposledy jste s kategorií U19 zavítal do Japonska. Jaké to bylo? A co vás v národním dresu čeká v nejbližších měsících?

Byl to skvělý turnaj, navíc v zajímavé destinaci s kvalitními týmy. Teď nás s reprezentací čeká dvojzápas v Irsku.

Začínal jste v Rosicích, kde jste působil párlet. Jaké máte na tento klub vzpomínky? Cítíte se spíše jako odchovanec Rosic, nebo brněnské Zbrojovky?

Z Rosic jsem odcházel v osmi letech, hrál jsem tam jen chvíli. Je to mé rodné město, kde stále žiji a v srdci mi zůstane napořád. Ale co se týče fotbalu, tak za moje fotbalové vychování děkuji Zbrojovce. Jsem Zbrojovák!

Kamarád v Rosicích mi prozradil, že váš mladší bratr hraje za tamní přípravku a je to opravdu velký talent. Podporujete jej? Do Zbrojovky ho to zatím neláká?

Ano, podporuji. Právědo Zbrojovky by měl přestoupit.Zúčastnil se letního zbrojováckého kempu na Srbské, hned v prvním zápase nasázel několik gólů. Je to talent a hlavně ten fotbal strašně „žere“, za což jsem neskutečně rád.

Kdo je vaším největším fanouškem? Předpokládám, že rodina vás maximálně podporuje, stejně tak trenéři z předchozích mládežnických let.

Největším fanouškem je samozřejmě rodina. Jsem moc rád za to, co pro mě všechno dělají a co pro mě obětují. Jsem jim vděčný. S trenéry z dřívějších let se potkávám a vždy si dobře popovídáme, od každého jsem si něco vzal a něco se naučil. Nejvíce mi dal trenér Šustr, strašně mi pomohl v mé fotbalové kariéře. Moc mu za to děkuji. A samozřejmě trenér Habanec, který mi dal možnost vstoupit do dospělého fotbalu.

Nedávno vás deník Sport ve své anketě zařadil mezi TOP 50 největších talentů v Česku, a to dokonce na šestou příčku! Co na to říkáte?

Byl jsem překvapen, že jsem se dostal tak vysoko. Byla to pro mě velice důležitá sezona a jsem rád, že dopadla takhle.

Jaké jsou vaše plány do budoucna? Vidíte své místo v profesionálním fotbale? Jak to vůbec máte se vzděláním?

Co se týče nejbližší budoucnosti, tak nás čeká s reprezentací EURO a všechny kvalifikace, takže je to pro mě velká motivace. Samozřejmě se chci také prosadit v kádru Zbrojovky a podávat co nejlepší výkony, jak týmové, tak individuální. Jinak momentálně studuji obchodní akademii, konkrétně obor sportovní management.

Máte svůj oblíbený klub v zahraničí nebo soutěž, kterou byste si rád jednou vyzkoušel? A co nějaký fotbalový vzor?

Od mala fandím Tottenhamu a sleduji všechny TOP ligy ve světě. Chtěl bych se v budoucnu dostat do některé z nich. Fotbalový vzor nemám.

Záložníkovi Zbrojovky Brno Ladislavovi Krejčímu děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho úspěchů ve fotbalovém i osobním životě.

(zdroj fotek: fczbrno.cz)