Kliment: Zjistil jsem, že v Německu to není zas až tak jednoduché

Kliment: Zjistil jsem, že v Německu to není zas až tak jednoduché

Český fotbal má v současnosti v dánské Kodani hned dva zástupce. Zatímco v FC působí stoper  Michael Lüftner, za konkurenční Bröndby hraje útočník Jan Kliment.

Ten se dočkal premiérové pozvánky do české reprezentace právě díky výkonům na severu Starého kontinentu, kde si prodloužil své hostování z VfB Stuttgart.

"Jsem rád, že jsem tam zůstal další rok, i když to rozhodování bylo složité, jestli nepůjdu zpátky do Stuttgartu. Ale domlouvali jsme se s agentem i trenérem Bröndby, že by bylo nejlepší zůstat a neměnit každý rok působiště. Zjistil jsem, že v Německu to není zas až tak jednoduché. Pro některé lidi jste jenom číslo a těch je tam spoustu, takže jsem zvolil tuhle cestu," vysvětli agenturou ČTK citovaný bývalý hráč Jihlavy, jenž v roce 2015 zazářil na domácím malém Euru.

Do dánské nejvyšší soutěže vstoupil zřetelně lépe, než tomu bylo v uplynulém soutěžním ročníku. Jeho aktuální bilance čítá 3 branky a 4 asistence v sedmi startech. "Myslím, že je dánská liga podobná české lize a není tak důrazná jako německá liga. Sedí mi asi hlavně to, že jsem v týmu, který hraje o ty první příčky. Také většinu zápasu držíme míč a snažíme se hrát," pokračoval ofenzivní fotbalista, jenž by byl v pátek proti Německu rád za každou odehranou minutu a šance by se podle svých slov extra nezalekl.

Na dánské půdě také poznává, že jim fanoušci neodpustí všechno. Při jarním derby dokonce přilétly na hráče soupeře mrtvé krysy. "Je to takové střídavě oblačno. Když vyhrajeme, tak nás milují a strašně nás podporují. Pokud se párkrát prohraje a remizuje, tak se píská a už nás nesnáší. Je blbé si to s nimi rozházet, lepší furt vyhrávat," uzavřel třiadvacetiletý Kliment, jehož slova vydala Česká tisková kancelář.

Zlín posiluje na Evropskou ligu. Na dva roky se mu upsal brankář Zlámal