Koubek cítí, že teď bude mít větší šanci na sesazení Vaclíka než ve Spartě...

Koubek cítí, že teď bude mít větší šanci na sesazení Vaclíka než ve Spartě...

Čerstvě pětadvacetiletý Tomáš Koubek už je hráčem Stade Rennes FC, k jehož kádru se připojí po právě probíhající mezinárodní přestávce. 

Ač by rád z Letné odcházel s úspěchem, situace je dle jeho slov taková, jaká je. Na Spartu nechce házet špínu, protože mu dovolila chytat velké zápasy. Nyní už se bude na klubové úrovni soustředit na Ligue1, v níž může debutovat velice brzy.

"Vždy jsem chtěl dokázat, že bych jednou mohl chytat v top pěti ligách, což myslím, že francouzská liga je. To se mi teď povedlo. Je to pro mě splněný sen, vždy jsem chtěl zkusit jinou zemi, zahraničí," ozřejmil bývalý strážce svatyně Hradce Králové či Slovanu Liberec.

Vytáhlá strážce svatyně věděl o zájmu francouzské značky déle. "Už to mělo být od začátku sezony. Trenér rozhodl, že dá šanci gólmanovi, který na ni čekal dlouho. Začátek sezony se nevyvedl, takže tím oni sháněli gólmana a udělalo se to na poslední chvíli. Co mám zprávy, brankář, který začínal sezonu, je zraněný. Gólmanovi, který chytal poslední zápas, snad v brzké době končí smlouva a třetím je jednadvacetiletý Litevec. Když se Rennes hodně snažilo to udělat, určitě dostanu šanci," pokračoval brankář, jenž přijde do mužstva, které je po čtyřech duelech bez vítězství na devatenácté příčce.

Premiéru by si měl odbýt 10. září na horké půdě Olympique Marseille. Největší taháky v podobě Paris Saint-Germain a Monaka, čili dvou nejlepších týmů soutěže, pak přijdou o něco později, kdy už by měl být v zemi galského kohouta plně adaptován. "Už jsem koukal na rozlosování, čekají mě asi hezké Vánoce. Poslední dva zápasy před Vánoci jsou Paris St. Germain doma a venku Monako. Takže mě to čeká až v prosinci a mám delší dobu se na to připravit," doplnil nový svěřenec Christiana Gourcuffa, jenž seděl před Rennes na lavičc Alžírska.

V novém působišti navíc Koubek cítí, že by mohl mít větší šanci na budoucí sesazení o pár let staršího Tomáše Vaclíka z postu reprezentační jedničky. "Myslím, že mám větší šanci stát se tady někdy gólmanem číslo jedna, když budu chytat v té z nejlepších lig, ty nejtěžší zápasy proti nejlepším hráčům. Ta šance bude větší než ve Spartě," přednesl další český zástupce v Ligue1.

Reprezentant Lüftner: Všichni si uvědomují důležitost tohoto srazu!