Lemar odmítl Arsenal, přiznává Wenger

Lemar odmítl Arsenal, přiznává Wenger

V létě o něj sváděly souboj velkokluby. Francouzského reprezentanta chtěli v Arsenalu i v Liverpoolu. Ve vzduchu létaly vysoké částky, avšak Lemar se nakonec rozhodl zůstat na základě svého rozhodnutí. V klubu je šťastný.

Gunners nabídli 92 miliónů liber za francouzského reprezentanta Thomase Lemara těsně před přestupovou uzávěrkou. Lemar však štědrou nabídku odmítl. Potvrdil to i trenér londýnského klubu Arsene Wenger. Kdyby přestup vyšel, vydláždila by se tím cesta pro Alexise. Ten by odešel do Man City. Jenže to nevyšlo. Wenger poté odhalil, že to bylo rozhodnutí Lemara, zůstat v Monaku.

"Moc se mi o tom nechce mluvit, musím respektovat rozhodnutí hráče," řekl Wenger. "Vím, že žijeme v době, kdy se zveřejní všechno, ale někdy je lepší zůstat potichu."

Hned na to klub ze severního Londýna odmítl prodat Alexise do Manchesteru City. Chilský reprezentant už dal najevo, že v Arsenalu po konci kontraktu nezůstane. 

Lemar nebyl spojován jen s Arsenalem, přivést ho chtěli i v Liverpoolu. V sezóně 2016-17 totiž zaujal svými výkony ve francouzské lize i Champions league. Jedenadvacetiletý talent přišel do Monaka v roce 2015 z Caen. 

V minulé sezóně dal 14 gólů a svými výkony přispěl Monaku k dosáhnutí semifinále Ligy mistrů a k titulu ve francouzské LIgue 1. 

Lemar řekl, že je v Monaku spokojený a že chce týmu pomoci obhájit francouzský titul. V Monaku nebyl zájem jen o Lemara, klub přijal nabídky na Bakayoka, Mendyho, Bernarda Silvu a Mbappého.